Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Študenti Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Prievidzi sami rozhodli ako využiť financie z participatívneho rozpočtu

Študenti  Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Prievidzi sami rozhodli ako využiť financie z participatívneho rozpočtu

Mladí ľudia nie sú len čakatelia na dospelosť. Sú to plnohodnotné osobnosti, ktoré citlivo vnímajú svet okolo seba a neboja sa ho pretvárať. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) dal týmto ľuďom príležitosť a  pozval ich do priestoru spoločného rozhodovania v oblasti participatívnej tvorby verejných politík.

Stredná odborná škola obchodu a služieb v Prievidzi v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK sa v uplynulom školskom roku ako jedna zo šestnástich škôl na Slovensku zapojila do  pilotného projektu participatívnych rozpočtov na stredných školách. Národný projekt zastrešoval Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti. Na realizáciu víťazných projektov bola poskytnutá dotácia zo zdrojov TSK vo výške 1 000 eur. Študenti tak využili príležitosť a upravili si svoju školu k lepšiemu podľa vlastných predstáv.

O realizáciu sa SOŠ obchodu a služieb v Prievidzi uchádzalo celkovo päť projektov. Do hlasovania sa zapojilo takmer 700 účastníkov. Realizované projekty sú prínosom z viacerých aspektov. Majú estetickú funkciu, vychádzajú z potrieb žiakov a tieto potreby napĺňajú a v neposlednom rade pozitívne ovplyvňujú atmosféru v škole,“ uviedla Andrea Krajčovičová zo SOŠ obchodu a služeb v Prievidzi. Voľba, ktoré projekty sa budú realizovať, prebiehala prostredníctvom on-line aplikácie. Hlasovať mohli študenti, pedagogickí aj nepedagogickí zamestnanci školy. Každý účastník mohol odovzdať hlas dvom projektom.

Víťazné projekty sú: Oddychová zóna vo vonkajšom areáli školy so sadom černíc, Oddychová zóna v  pavilóne B, Knižnica pri hlavnom vchode do školy.

Zrroj: SOŠ obchodu a služieb Prievidza

autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK