Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Umelecká škola v Trenčíne zmenila od septembra názov i logo

Umelecká škola v Trenčíne zmenila od septembra názov i logo

Do nového školského roka 2019/2020 vstúpila bývala Stredná umelecká škola v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) s novým názvom i logom školy.

Škola umeleckého priemyslu Trenčín, tak znie nový názov jedinej umeleckej školy, ktorú zriaďuje Trenčiansky samosprávny kraj. Pri príležitosti zmeny názvu strednej školy dostali žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka reklamnej tvorby úlohu vytvoriť aj nové logo školy. „Na zadaní pracovali študenti v máji počas klauzúrnych prác. Návrhy na nové logo predložili aj žiaci druhého ročníka grafického dizajnu, ktorí logo tvorili na hodinách typografie. Víťazný návrh vybrala komisia pedagógov spomedzi viac než päťdesiatich žiackych prác,“ priblížil riaditeľ školy Ivan Štefka.

Autorom nového loga je žiak tretieho ročníka odboru reklamná tvorba Ján Holba. „Hlavným symbolom je kocka, respektíve jej plášť. Tak ako sa dá kocka postaviť mnohými spôsobmi, tak ani moje logo sa nedrží len jedného variantu – je dynamické. To znamená, že okrem základného tvaru existujú jeho ďalšie varianty, ktoré sa budú využívať na prezentáciu študijných odborov našej školy,“ uviedol Holba. Základný variant loga je usporiadaný zo šiestich štvorcov uložených do tvaru nakloneného písmena T, to nesie symboliku mesta Trenčín. Výber motívu kocky autor odôvodňuje častým spájaním kocky s umením a uvádza príklad perspektívy, ktorú sa žiaci učia v 1. ročníku na hodinách výtvarnej prípravy. Kvôli zachovaniu identity školy bola použitá farebnosť identická s pôvodným návrhom.

Podrobnejšie informácie a technické definície loga sú uvedené v dizajn manuáli školy, ktorý nájdete na webovom sídle školy www.suptn.sk v záložke O škole - Na stiahnutie - Dizajn manuál školy. 

Zdroj: Škola umeleckého priemyslu Trenčín

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK