Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

V DSS - Adamovské Kochanovce sa klienti nenudia

V spolupráci s občianskym združením Silnejší slabším vyrazili prijímatelia sociálnych služieb za zážitkami do Eko parku Piešťany. Spoločnosť im robili aj speváčky zo skupiny Studienka z Chocholnej – Velčíc. Tí odvážnejší mali možnosť nakŕmiť a pohladkať zvieratá. Klienti absolvovali aj plavbu výletnou loďou, po ktorej veľmi túžili.

Do zariadenia prišli aj dobrovoľníci z firmy Adient, aby osadili vyvýšené záhony s bylinkami. Pri práci im pomáhali aj prijímatelia sociálnych služieb, ktorí sa o bylinky budú s láskou ďalej starať. Využijú ich neskôr napríklad pri príprave letných nápojov.  

„V polke júna sme prijali pozvanie na oslavu 20. výročia fungovania nadačného fondu Dr. Klaun pod názvom „Klaun v meste“. Okrem prezentácie výrobkov z dielní Púpavka sa na klaunov prišli pozrieť aj niektorí naši prijímatelia. Po veselých vystúpeniach klaunov sa osviežili točenou zmrzlinou v kaviarničke Na ceste v Katovom dome,“ priblížila aktivity Gabriela Pašková z DSS – Adamovské Kochanovce.

Spoznávame spolu Trenčín je ďalšou zaujímavou aktivitou zariadenia. Spoločne s priateľmi z Českej republiky, ktorých spoznali vďaka cezhraničnému projektu „Spoločná cesta k novému domovu“ absolvovali jazdu vláčikom Matúš Čák, prehliadku Trenčianskeho hradu a chutný obed v hoteli Veverica v príjemnom prostredí lesoparku Brezina. Na záver nevynechali ani návštevu chránenej dielne Kaviarnička Na ceste. 

Aj tento rok sa klienti zariadenia zúčastnili podujatia Hviezdy deťom, kde sa stretli so svojimi hviezdami. Niektorým sa podarilo získať aj podpis od Mariána Hossu či ďalších hokejistov a futbalistov.

Počas horúcich letných dní si prijímatelia sociálnych služieb vychutnali aj divadelné predstavenie Čáry máry alebo záhada strateného prútika.

Zdroj:  Mgr. Petra Hodáková, sociálna pracovníčka,

Mgr. Gabriela Pašková, manažérka pre deinštitucionalizáciu

 

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK