Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Výberové sústredenie pred Grand Prix Chimique v Spojenej škole v Novákoch

Výberové sústredenie pred Grand Prix Chimique v Spojenej škole v Novákoch

V dňoch od 17. do 21. júna 2019 sa uskutočnilo v Spojenej škole (SŠ) v Novákoch v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja prvé výberové sústredenie mladých talentovaných chemikov pred medzinárodnou súťažou Grand Prix Chimique.

Grand Prix Chimique je medzinárodná súťaž stredoškolákov stredných odborných škôl orientovaných na štúdium chémie, ktorá sa koná v dvojročných intervaloch. Na rozdiel od chemickej olympiády ide viac o súťaž zručnosti. Súťažiaci riešia  praktické úlohy z organickej syntézy a odmernej i prístrojovej analýzy. 

Pozvánku na prvé výberové sústredenie dostali šiesti najúspešnejší riešitelia celoštátneho kola chemickej olympiády, medzi ktorými bola aj Nikola Králiková a Tatiana Mečiarová zo SŠ Nováky. Sústredenie bolo zamerané na nácvik praktických zručností v oblasti odmernej analýzy a organickej syntézy. V priebehu každého laboratórneho cvičenia boli hodnotené zručnosti žiakov, laboratórna technika a na základe vyplnených odpoveďových hárkov dosiahnuté výsledky (presnosť analýzy, správnosť výsledkov, výťažok a kvalita produktu syntézy).  

 Z uvedenej šestice súťažiacich sa rozhodne kto bude reprezentovať Slovenskú republiku na 14.ročníku Grand Prix Chimique v septembri 2019 v Slovinsku

 

Zdroj: SŠ Nováky

autor: lb

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK