Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Zážitkové vzdelávanie si vyskúšali aj žiaci SOŠ Pruské, navštívili Múzeum liptovskej dediny v Pribyline

Zážitkové vzdelávanie si vyskúšali aj žiaci SOŠ Pruské, navštívili Múzeum liptovskej dediny v Pribyline

Záver školského roka už tradične patrí školským výletom. Využiť financie zo župnej pokladnice na odbornú exkurziu v rámci podpory zážitkového vzdelávania sa rozhodli aj na Strednej odbornej škole v Pruskom v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Koncom júna vyrazilo 35 študentov SOŠ Pruské na poznávací výlet do Múzeá liptovskej dediny v Pribyline pod názvom Lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť. „Cieľom akcie bolo ukázať žiakom prostredníctvom múzea vplyv viacerých činiteľov na život obyvateľstva v určitom období. Na staviteľstvo, spôsob života, gastronómiu, tradície a životný štýl vždy vplývalo, vplýva a vplývať bude viacero faktorov,“ priblížila Mária Šumajová zo SOŠ Pruské.

Žiaci navštívili aj Spišský hrad v Žehre, ktorý je zaradený do svetového kultúrneho a prírodného dedičstva. Patrí medzi viac ako 300 najvýznamnejších pamiatok sveta a svojou rozlohou sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov v strednej Európe. „Snažíme sa v žiakoch vzbudiť hrdosť na krajinu, v ktorej sa narodili, v ktorej žijú a študujú. Exkurziu sme realizovali v rámci viacerých predmetov, ako napríklad slovenský jazyk a literatúra, dejepis, geografia v cestovnom ruchu či turistika na vidieku,“ doplnila Šumajová.

Zdroj: Ing. Mária Šumajová, SOŠ Pruské.

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK