Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Poďakovanie od úspešnej kandidátky vo výnimočnom výberovom konaní

Dobrý chýr o TSK pôjde ďaleko...

Nedá mi nezverejniť úžasnú pozitívnu skúsenosť s Trenčianskym samosprávnym krajom, kde som absolvovala výberové konanie. 

Za posledné obdobie som si zažila hneď niekoľko výberových konaní v rámci Slovenska. Nebolo jedno, ani dve, ani trinásť, dvadsaťšesť, ale ďaleko, ešte raz ďaleko viac. Na Slovensku je to tak.

Všetko to boli výberové konania v štátnych inštitúciách a môj neúspech na každom jednom z nich nebol odrazom mojej nekompetentnosti, ale v mnohých prípadoch celospoločenskej situácie, aká na Slovensku panuje. Zážitkov na túto tému mám neúrekom, raz určite napíšem román, ktorý bude pútavý už samotným podnadpisom: „podľa skutočných udalostí“.

Posledné výberové konanie som absolvovala práve na TSK. A O TOM JE TREBA PÍSAŤ! Možno ho nazvať aj výnimočným výberovým konaním v rámci Slovenska. Pôvodne som naň išla len z recesie, mysliac si, že to bude rovnaké ako všade inde -  korupcia, rodinkárstvo, vopred dohodnutý víťaz, fraška a zavádzanie slušných ľudí. No opak bol pravdou.

Trenčianska župa sa v decembri „blysla“ nevídaným spôsobom a ja som sa stala najúspešnejšou kandidátkou, hoci som bola medzi absolútne neznámymi ľuďmi, ktorí so mnou nikdy predtým neboli v kontakte a úprimne povedané, doteraz sa z toho zázraku nemôžem spamätať.

Ľudia vo výberovej komisii, menovaní pánom županom, MOHLI SLOBODNE HODNOTIŤ jednotlivých kandidátov, MOHLI pravdivo a podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia vyberať tak, aby ich rozhodnutie znamenalo ten najlepší záujem pre zariadenie a klientov, ktorí v zariadení sociálnych služieb žijú. A PRÁVE TÁTO VÝSADA – MôCŤ SLOBODNE HODNOTIŤ A VYBERAŤ, nie je na mnohých výberových konaniach samozrejmosťou.

AVŠAK, TOTO VÝBEROVÉ KONANIE BOLO TRANSPARENTNÉ, ČISTÉ, REGULÉRNE, BEZ AKÝCHKOĽVEK MANIPULÁCIÍ A PODVODOV. Na slovenské pomery NEUVERITEĽNÁ SKUTOČNOSŤ!!!

Vážený pán predseda TSK,

viem, že úspech každého predsedu, riaditeľa a vodcu závisí a je priamo úmerný kvalite ľudí, ktorí pracujú pod jeho vedením. Predovšetkým  takých, ktorí v tomto prípade tvorili výberovú komisiu. Ale hovorí sa aj, že „aký generál, také vojsko“.

Úprimne Vám ďakujem za transparentné nastavenie zamestnancov TSK, ktorých ste menovali za členov výberovej komisie. Vyjadrujem “poklonu” a svoj obdiv k Vám, pretože každé pracovisko je vizitkou najvyššieho nadriadeného a v tomto prípade to hovorí aj o Vašich morálnych kvalitách, schopnostiach, prirodzenej autorite a adekvátnej pracovnej klíme, ktorú svojim zamestnancom vytvárate tak, aby v nej mohli ľudsky fungovať.

S hlbokou úctou

úspešná kandidátka vo výnimočnom výberovom konaní

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK