Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Štyri župné školy v prvej top desiatke celoslovenského rebríčka stredných škôl

V aktualizovanom rebríčku základných a stredných škôl Inštitútu INEKO sa na popredných priečkach umiestnili aj školy, ktorých zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj.

Projekt vznikol na začiatku roka 2012, pričom si pod lupu berie všetky základné a stredné školy na území Slovenskej republiky. Prostredníctvom 43 ukazovateľov, ktoré boli starostlivo vyselektované, rebríček adekvátne hodnotí kvalitu a podmienky výchovy a vzdelávania v jednotlivých školách. Rebríčky pritom môžu byť užitočným pomocníkom pre rodičov, ale aj pre žiakov pri výbere škôl, na ktoré sa rozhodnú prihlásiť.

Podľa aktuálneho rebríčka stredných škôl za školský rok 2016/2017 dosiahli školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja vynikajúce výsledky v celoslovenskom meradle. V kategórii stredných odborných škôl sa Obchodná akadémia Milana Hodžu sídliaca v krajskom meste Trenčín umiestnila na štvrtom mieste s hodnotením 8,4, čo je iba šesť desatín za celkovým víťazom. Škola s takmer storočnou pôsobnosťou vychovala niekoľko tisíc absolventov, ktorí bez väčších problémov získavajú zamestnanie a uplatňujú svoje vedomosti v praxi. V rámci kraja sa Obchodná akadémia Milana Hodžu umiestnila na vynikajúcom prvom mieste v kategórii SOŠ. Stredná zdravotnícka škola v Trenčíne dosiahla v rámci celoslovenského meradla ôsme miesto s hodnotením 7,9 a v rámci kraja tak obsadila druhú priečku. Obchodná akadémia v Považskej Bystrici obsadila v celoslovenskom hodnotení deviate miesto medzi strednými odbornými školami s koeficientom 7,7 (stala sa treťou najlepšou SOŠ v kraji) a Stredná priemyselná škola v Dubnici nad Váhom desiate s hodnotením 7,5 (štvrtá najlepšia SOŠ v rámci Trenčianskeho kraja).

O zvyšovanie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu sa na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti župy dlhodobo snaží aj Trenčiansky samosprávny kraj. Len tento školský rok nastúpili žiaci až troch stredných škôl do zmodernizovaných priestorov za viac ako 1,5 mil. eur.

K vynikajúcim výsledkom TSK školám blahoželá, praje im veľa úspechov do ďalších rokov a odhodlanie pokračovať v nastavenom trende.

autor: lb

Fotogaléria

Dokumenty

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK