Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčianska župa aj tento rok podporila Podjavorinské folklórne slávnosti v Lubine

Trenčianska župa aj tento rok podporila Podjavorinské folklórne slávnosti v Lubine

Podjavorinské folklórne slávnosti boli tentokrát spojené i s oslavami 625. výročia prvej písomnej zmienky o obci Lubina. Ich organizátorom je obec Lubina, mesto Stará Turá, Trenčianske osvetové  stredisko v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), MOS Lubina-Miškech Dedinka, OZ Klenotnica Bzince pod Javorinou a Trenčianska župa. Divákom sa predstavilo dovedna 13 folklórnych súborov. Okrem domácich vystúpili aj súbory a skupiny z rôznych kútov Slovenska a tiež Čiech. Nechýbali napríklad FSk Kysucký prameň Oščadnica, ŽsSK Klenotnica Bzince pod Javorinou, DFS Kornička, Brněnský Valášek Brno či SĽUK Bratislava.

Trenčianska župa si uvedomuje hodnotu kultúrnych a spoločenských podujatí, ktoré prezentujú náš na tradície a kultúru bohatý región, a chce sa pričiniť o ich zachovanie a rozvoj. Župa tiež aktívne podporuje podujatia obdobného charakteru a Podjavorinské folklórne slávnosti nie sú výnimkou. Trenčiansky župan Jaroslav Baška preto odovzdal do rúk starostu obce Lubina Martinovi Beňatinskému symbolický šek, určený na čiastočnú úhradu nákladov spojených s organizáciou akcie. „Folklór je to, čo nás spája a charakterizuje, a vystihuje aj náš región. Preto vždy veľmi rád prídem podporiť podobné podujatie,“ uviedol vo svojom príhovore takmer naplnenému amfiteátru župan Baška.

TSK podporil organizáciu slávností tiež v roku 2015 a 2016. Slávnosti bývajú každoročne plné tradícií, veľkolepých krojov a ukážok ľudových remesiel, spevu, hudby a tanca. Úspešné podujatie tak v poradí už piaty rok opäť spojilo obyvateľov okolitých obcí, návštevníkov, ktorí si prišli vychutnať kultúrny program, ale aj folklórne súbory a účinkujúcich, ktorí sem pravidelne prichádzajú z rôznych končín Slovenska.

autor: aj

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK