Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska po roku opäť povedú naprieč Trenčianskym krajom

Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska po roku opäť povedú naprieč Trenčianskym krajom

Najprestížnejšie cyklistické podujatie na Slovensku je v plnom prúde. V piatok 20. i v sobotu 21. septembra 2019 sa cyklistický pelotón predstaví na cestách v Trenčianskom kraji počas 3. a 4. etapy. S pretekom sú zároveň spojené aj viaceré dopravné obmedzenia.

V poradí 63. ročník cyklistických pretekov Okolo Slovenka je síce o jeden deň kratší, ako jeho minuloročný predchodca, no o 8 kilometrov dlhší. Obyvatelia Trenčianskeho kraja či milovníci cyklistiky sa môžu opäť tešiť na viacero známych cyklistických tvárí, napríklad z Tour de France. V cyklistickom pelotóne bude mať zastúpenie aj Slovensko v podobe sedemnástich pretekárov, medzi nimi sa predstaví aj rodák z Trenčianskeho kraja Erik Baška.  Z celkového počtu štyroch etáp, sa polovica uskutoční na krajských cestách.

V piatok 20. septembra 2019 čaká na cyklistov viac ako 200 km dlhá etapa, ktorá štartuje v Ružomberku a povedie cez Nitrianske Pravno, Pravenec, Nedožery – Breznany, Lazany, Kanianku, Bojnice, Šútovce, Kostolnú Ves, Nitrianske Rudno, Diviaky nad Nitricou, Horné a Dolné Vestenice, Hradište, Partizánske a Žabokreky nad Nitrou až do Hlohovca. „Počas tretej etapy možno očakávať výrazné dopravné obmedzenia najmä v Bojniciach, Prievidzi, na ceste I/9 v úseku medzi Prievidzou a Bánovcami nad Bebravou, ale i v Partizánskom a jeho okolí,“ priblížil Martin Sládeček, dopravný inžinier Krajského dopravného inšpektorátu v Trenčíne. 

Sobotňajšia štvrtá etapa začína v Hlohovci a finišuje v Senici. Cestou do cieľa prejdú cyklisti cez Košariská, Brezovú pod Bradlom a Dolný Štverník. „S cieľom zaistenia bezpečného priebehu oboch etáp, budú celé trasy cyklistických pretekov pre dopravu uzatvorené. Uzávierka trás začne vždy približne pol hodinu pred príjazdom prvých cyklistov a skončí po prejdení posledného vozidla v cyklistickom peletóne. Odporúčame vodičom motorových vozidiel, aby sa trase cyklistických pretekov úplne vyhli, dbali na zvýšenú opatrnosť a rešpektovali pokyny polície a usporiadateľov pretekov,“ doplnil Sládeček.

Viac informácií o cyklistických pretekoch, ako mená súťažných tímov, jazdcov či detaily etáp, nájdete na webovom sídle www.okoloslovenska.com.

autor: mp

Fotogaléria

Zdroj: https://www.okoloslovenska.com/
Zdroj: https://www.okoloslovenska.com/
Zdroj: https://www.okoloslovenska.com/
Zdroj: https://www.okoloslovenska.com/
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK