Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Na pôdu župného úradu v Trenčíne zavítala delegácia z Číny

Priateľské stretnutie delegácie Trenčianskeho kraja a delegácie z Cangzhou bolo zamerané na predstavenie kompetencií oboch regiónov. Ich predstavitelia diskutovali aj o možnej vzájomnej spolupráci.  

Delegáciu TSK viedol predseda TSK Jaroslav Baška, ktorý prítomných členov zahraničnej delegácie z Ďalekého východu oboznámil s kompetenciami spadajúcimi pod vyšší územný celok Trenčín i s environmentálne ladeným projektom Zelená župa. V rámci neho kraj realizuje viaceré aktivity priateľsky naklonené životnému prostrediu. Svojich členov i oblasti, ktoré zastupovali, predstavila na stretnutí aj viceprimátorka Cangzhou Liang Yinghua, ktorá viedla zahraničnú delegáciu.    

Prímorská provincia Cangzhou je priemyselne založeným regiónom, z neho dominuje najmä petrochemický, textilný, odevný či potravinársky priemysel. Oblasť je známa veľkým množstvom škôl bojového umenia či gymnastickej akrobacie. „K oblastiam, v ktorých by bola možná spolupráca Trenčianskej župy s čínskou provinciou Cangzhou, patrí oblasť cestovného ruchu, kultúry a školstva či podnikania," zhodnotil po návšteve trenčiansky župan Jaroslav Baška. Ako najpravdepodobnejšia možnosť kooperácie sa ukázali vzájomné výmenné pobyty študentov a pedagógov stredných škôl. 

Program delegácie pokračoval prehliadkou Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne a návštevou spoločnosti VRM Trenčín.

autor: bj
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK