Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Telocvičňa púchovského gymnázia prešla rekonštrukciou za takmer 40 tisíc eur

Telocvičňa púchovského gymnázia prešla rekonštrukciou za takmer 40 tisíc eur

Trenčiansky samosprávny kraj dlhodobo pracuje na vytváraní vhodných podmienok pre športovanie mládeže na školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. S cieľom zabezpečiť kvalitné a dôstojné športoviská pre stredoškolákov sa župa pustila do projektov zameraných na rekonštrukciu či vybudovanie nových športovísk. Ako prvá podstúpila premenu telocvičňa Gymnázia v Púchove.

V rámci výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVaŠ SR) sa Trenčianska župa uchádzala o financie na rekonštrukciu telocviční na 6 stredných školách v celkovej výške 650 tis. eur, úspešné boli nakoniec tri – Stredná priemyselná škola Považská Bystrica, Stredná odborná škola Stará Turá a Gymnázium Púchov.

Práve púchovské gymnázium sa ako prvé môže pochváliť zrekonštruovanými sociálnymi zariadeniami, zdravotechnikou a inžinierskými sieťami v priestoroch školskej telocvične. Na investícii v celkovej výške bezmála 40 tis. eur sa TSK podieľal sumou viac ako 5 600 eur, zvyšné náklady vo výške približne 33 tis. eur poskytlo formou dotácie MŠVVaŠ SR.  „Prínosom projektu je hlavne zlepšenie prevádzkových podmienok pre šport, zvýšenie komfortu a hygienických štandardov pre študentov a tých, ktorí aj v poobedných hodinách navštevujú telocvičňu Gymnázia v Púchove. Usporia sa energie potrebné na vykurovanie zrekonštruovaných priestorov, zvýši sa bezpečnosť študentov i učiteľov, ktorí tieto priestory budú využívať,“ vysvetlila vedúca Odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martina Lamačková.

Podobný zámer má župa aj v telocvični na SPŠ v Považskej Bystrici, kde plánuje okrem rekonštrukcie sociálnych zariadení opraviť aj strechu. V prípade SOŠ v Starej Turej sa v telocvični priamo v areáli školy zrekonštruujú sociálne zariadenia, ústredné kúrenie, cvičebný priestor i samotná palubovka. Na obidva projekty je aktuálne v príprave proces verejného obstarávania.

autor: lk
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK