Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky župan a štátna tajomníčka rezortu školstva diskutovali so študentmi z tridsiatky stredných škôl

Trenčiansky župan a štátna tajomníčka rezortu školstva diskutovali so študentmi z tridsiatky stredných škôl

Tretie zasadnutie Stredoškolského parlamentu sa na pôde župného úradu v Trenčíne uskutočnilo za účasti štátnej tajomníčky Oľgy Nachtmannovej a sedemdesiatky študentov stredných škôl z Trenčianskeho kraja.

Zasadnutie parlamentu zloženého zo študentov začalo minútou ticha za obete stredajšej nehody pri Zlatých Moravciach. Účastníkov parlamentu v úvode pozdravila štátna tajomníčka rezortu školstva, ktorá ocenila ich záujem zapájať sa do rôznorodých aktivít vo voľnom čase. Na stretnutí sa mladí ľudia dozvedeli o možnostiach mobility nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. O podporných nástrojoch pre mladých prišli porozprávať zástupcovia Iuventy či Inexu, o dobrovoľníckej práci zase koordinátorka Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu pre západné Slovensko. Svoje aktivity pre mládež predstavila okrem Regionálneho centra mládeže aj Rada mládeže Trenčianskeho kraja. Tá informovala o svojej činnosti a oboznámila s aktivitami, ktorých sa zúčastnili mladí ľudia v rámci programu HLAS mladých podporený rezortom školstva, ktorý administruje Iuventa. „Som rada, že som sa mohla zúčastniť stretnutia so študentmi, ktoré bolo pre mňa veľmi zaujímavé a podnetné. Atmosféra bola živá a ako som mala možnosť vidieť, v študentských radách máte nádejných politikov,“ uviedla Oľga Nachtmannová.

Medzi študentov Stredoškolského parlamentu zavítal aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška. „Stretnutia so Stredoškolským parlamentom robíme dvakrát do roka. Myslím si, že je to dobrá myšlienka dozvedieť sa, aké problémy trápia žiakov na našich stredných školách. Priestor, kde sa môžeme porozprávať nielen o problémoch, ale aj o ich názoroch. Veľa vecí vieme vďaka tejto interakcii od študentov vyriešiť či zlepšiť, a to nielen my ako zriaďovateľ, ale aj naši riaditelia,“ povedal predseda TSK Jaroslav Baška. Prítomných žiakov informoval o pokračovaní projektu participatívnych rozpočtov na stredných školách. Na realizáciu nápadov študentov zlepšujúcich školské prostredie vyčlenila župa vo svojom rozpočte 38 tisíc eur, pre každú župnú strednú školu tisícku.             

V rámci diskusie so štátnou tajomníčkou a trenčianskym županom študentov najviac zaujímali chýbajúce alebo nevyhovujúce školské učebnice, odbornosť pedagogických zamestnancov a svoj názor vyjadrili aj na tému známkovania v školstve.

autor: bj
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK