Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou už motoristi využívajú vynovený úsek cesty

Prvá etapa rekonštrukcie cesty II/581 medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou začala v auguste minulého roka, práce na nej zhotoviteľ ukončil v druhej polovici septembra 2020. Dnes už slúži cestujúcej verejnosti viac ako 1,2 km zmodernizovanej vozovky na frekventovanom cestnom ťahu bez obmedzení.

Rekonštrukcia cesty medzi dvoma okresnými mestami bola financovaná z eurofondov a župného rozpočtu, pričom investícia presiahla 2,2 mil. eur. Zmodernizovaný úsek cesty sa pýši mikropilótovou stenou, kvalitným odvodňovacím systémom či novými zvodidlami. „Táto cesta má aj trošku iné parametre, je širšia o 40 centimetrov a na každej strane pribudla polmetrová spevnená krajnica, čím sa stala bezpečnejšou,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. „Projekt sme zrealizovali v súlade s projektovou dokumentáciou, bez akýchkoľvek vád a nedorobkov. Naši zamestnanci pracovali nepretržite aj počas víkendov, sviatkov, či prvej vlny pandémie covidu, za dodržania bezpečnostných opatrení. Stavbu odovzdávame do užívania s presvedčením dobre vykonanej práce pre bezpečné a komfortné cestovanie,“ zhodnotil Marek Štancel, oblastný manažér spoločnosti Skanska SK.

Stavbári až na 85%-ách dĺžky vozovky vymenili celú konštrukciu, a to do hĺbky približne 1,5 metra. Cesta medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou je prvou zo štvorice ciest rekonštruovaných za pomoci financií z Integrovaného regionálneho operačného programu, ktorá bola odovzdaná do užívania. „Chcem sa poďakovať za trpezlivosť, ktorú mala cestujúca verejnosť počas trvania rekonštrukcie tejto cesty a som rád, že motoristi ju už môžu využívať v plnej miere,“ doplnil župan.

autor: lk
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK