Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Na pôde župného úradu sa oceňovala práca s mládežou

Koordinátori žiackych školských rád, členovia Medzisektorovej pracovnej skupiny Trenčianskeho samosprávneho kraja pre mládež a aktívni mladí ľudia si na pôde župného úradu v Trenčíne prevzali ocenenia.

Za prínos pre rozvoj práce s mládežou v Trenčianskom kraji získalo ocenenia celkom 14 koordinátorov programu Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu. Za dlhodobú podporu rozvoja zastupiteľskej demokracie na stredných školách a angažovanie sa v práci s mladými ľuďmi bolo ocenených 11 koordinátorov žiackych školských rád. Ocenenie si prevzalo aj 16 členov Medzisektorovej pracovnej skupiny TSK pre mládež, a to za realizáciu rôznorodých aktivít s mladými ľuďmi. Špeciálne sa ďakovalo občianskemu združeniu Silnejší slabším, Rade mládeže Trenčianskeho kraja, programu Medzinárodnej cene vojvodu z Edinburgu, IAmbitious a Slovenskému zväzu ľadového hokeja.    

Ďakovný list oceneným druhý februárový piatok osobne odovzdal trenčiansky župan Jaroslav Baška, ktorému sa tiež dostalo ocenenia. „Cieľom práce s mládežou je ukázať mladým ľuďom, že tu nie sú sami. A mali by sa pozrieť, v akom prostredí žijú, akým spôsobom ho chcú zlepšovať a ako sa dá pomôcť iným ľuďom vo svojom okolí,“ povedal trenčiansky župan s tým, že Trenčiansky samosprávny kraj mladým poskytuje možnosť zmeniť prostredie na škole k lepšiemu v rámci Participatívnych rozpočtov na stredných školách. „Rád sa obklopujem mladými ľuďmi, pretože sú našou budúcnosťou. Pre mňa osobne je ocenenie predovšetkým ocenením všetkých tých, ktorí aktívne pracujú s mládežou, za čo im chcem poďakovať,“ dodal Jaroslav Baška na margo ocenenia.   

Viac informácií k menám ocenených nájdete v priloženom dokumente.

autor: bj

Dokumenty

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK