Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Považská knižnica mení svoj vzhľad

Jedna z najstarších budov v Považskej Bystrici prechádza komplexnou rekonštrukciou od leta minulého roka. Napredovanie prác na rozsiahlom projekte prišiel skontrolovať aj trenčiansky župan i poslanci Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) za okres Považská Bystrica či zástupcovia zhotoviteľa stavby a stavebného dozoru.

Na vynovenú budovu knižnice sa môžu Považskobystričania tešiť už v lete tohto roku. „Od poslednej návštevy v novembri minulého roka sa kompletne urobila nová strecha, ktorá sa zvnútra aj zateplila. Na každom poschodí knižnice sa spravili nové rozvody elektriny, vody a kanalizácie. V týchto dňoch sa čistia vonkajšie i vnútorné omietky, po vyčistení budú nahodené nové. Zapojené sú už aj dva nové plynové kotle, takže knižnica sa vykuruje. Práce prebiehajú podľa harmonogramu, počas leta by mala byť stavba dokončená, skolaudovaná a odovzdaná do užívania. Následne bude mať knižnica približne mesiac, aby sa presťahovala naspäť do vynovených priestorov,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška počas kontrolného dňa.

Budova knižnice je zároveň aj kultúrnou pamiatkou, preto je pri jej prestavbe dôležité rešpektovať aj požiadavky Krajského pamiatkového úradu. Na ich zapracovanie má Trenčianska župa vo svojom rozpočte finančnú rezervu. Investícia zriaďovateľa do rekonštrukcie knižnice predstavuje viac ako 730 tis. eur.

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK