Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Stredná odborná škola v Starej Turej sa pýši vynovenou telocvičňou

Stredná odborná škola v Starej Turej sa pýši vynovenou telocvičňou

Na modernizáciu športoviska SOŠ Stará Turá použila Trenčianska župa vlastné finančné zdroje i dotáciu z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR určenú na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy formou dostavby, rekonštrukcie alebo výstavby novej telocvične.

Do komplexnej rekonštrukcie telocvične investoval zriaďovateľ viac ako 113 tisíc eur, dotácia z ministerstva školstva predstavovala sumu vo výške takmer 90 tisíc eur. Celkové náklady sa tak vyšplhali na približne 202 tisíc eur. „V telocvični je úplne nová palubovka a obloženie stien. Modernizáciou prešli aj priestory sociálnych zariadení, vymenila sa dlažba, obklady a namontovala nová sanita. Demontované bolo staré kúrenie, ktoré nahradilo nové a vymenili sa aj dvere,“ priblížila Jana Vanková z Oddelenia stratégie regionálneho rozvoja a implementácie projektov Úradu TSK.

S rekonštrukciami športovísk na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskej župy sa pokračuje aj naďalej. Na Strednej priemyselnej škole v Považskej Bystrici v súčasnosti prebieha rekonštrukcia strechy, sociálneho zariadenia, zdravotechniky a inžinierskych sietí.

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK