Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Zamestnanci Trenčianskej župy pomáhajú zachraňovať ľudské životy

Nemocnice a transfúzne služby na Slovensku hlásia nedostatok krvi, úloha darcovstva tak v týchto časoch naberá na čoraz väčšej dôležitosti. Po 11 spoločných odberoch v priestoroch Úradu TSK sa prvýkrát v histórii župná kvapka krvi zmenila na cielenú pomoc priamo v nemocnici.

Zamestnanci Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) neváhali ani minútu a rozhodli sa pomôcť tam, kde je to aktuálne potrebné. „Pandémia koronavírusu spôsobila, že na celom Slovensku je akútny nedostatok krvi. Ďakujem všetkým darcom, ktorí v tejto neľahkej situácii krv darujú, pretože bez nej by nebolo možné zachraňovať ľudské životy. Zároveň ma mrzí, že v parlamente neprešla novela Zákonníka práce, ktorú predložili moji kolegovia. Tá hovorila o tom, že každý darca by mal zo Zákonníka práce nárok na platené voľno v deň darovania krvi,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Šľachetný a solidárny čin ocenil aj riaditeľ považskobystrickej nemocnice. „V poslednom období sa nám výrazne znížil počet pravidelných darcov. Aj preto sme sa rozhodli poprosiť verejnosť o pomoc. Ďakujem Trenčianskemu samosprávnemu kraju a jeho zamestnancom, že prišli darovať krv. Tá je určená pre pacientov našej nemocnice, čo nám uľahčí prácu,“ priblížil Igor Steiner.

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK