Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Župa zrekonštruovala budovu špecializovaného zariadenia pre deti s autizmom

Župa zrekonštruovala budovu špecializovaného zariadenia pre deti s autizmom

Centrum sociálnych služieb – DOMINO v Prievidzi bude v zrekonštruovanej budove poskytovať služby deťom s autizmom po ukončení povinnej školskej dochádzky.

Župné zariadenie sociálnych služieb sa môže pochváliť zmodernizovaným a bezbariérovým exteriérom aj interiérom budovy na Včelárskej ulici. Vo vnútorných priestoroch zariadenia vznikli miestnosti na relaxáciu i aktivity klientov. „Táto budova predtým poskytovala starostlivosť pre deti s poruchami správania. Priestory boli veľké, čo nevyhovuje autistickým deťom, preto sme ich museli zmenšiť a prispôsobiť ich potrebám,“ vysvetlila riaditeľka CSS – DOMINO Iveta Lauková. Kapacita zariadenia je 10 osôb na 8 hodín, pričom čas poskytovania služby môže byť kratší aj dlhší, maximálne však 12 hodín denne. „Od septembra bude toto zariadenie navštevovať náš syn. Som naozaj rada, že sa to podarilo, pretože tieto deti, keď ukončia povinnú školskú dochádzku, zostávajú doma a zabudnú všetko, čo sa naučili,“ povedala Gabriela Mokrá, mamička budúceho klienta zariadenia.

Do rekonštrukcie, ktorá trvala 7 mesiacov, investoval Trenčiansky samosprávny kraj zo svojho rozpočtu takmer 440 tis. eur. „V spoločnosti pribúda veľa ľudí s poruchami autizmu a na hornej Nitre táto služba chýbala. Som naozaj rád, že práve naše CSS – DOMINO prišlo s nápadom využiť staré priestory na poskytovanie tejto služby. Snažíme sa vyjsť v ústrety aj rodičom, ktorí to určite nemajú jednoduché, aby si trošku oddýchli,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

autor: lk

Fotogaléria

špecializované zariadenie pred/po rekonštrukcii
začiatok prác na rekonštrukcii zariadenia
začiatok prác na rekonštrukcii zariadenia

Súvisiace video

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK