Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Považskobystrické školy využívajú nové multifunkčné ihrisko

Trenčianska župa vybudovala moderné multifunkčné ihrisko v areáli Strednej odbornej školy strojníckej v Považskej Bystrici, slúžiť bude aj pre potreby okolitých škôl.

Na škole aktuálne študuje 570 žiakov, v jej tesnej blízkosti sa nachádzajú aj ďalšie župné stredné školy – obchodná akadémia, stredná zdravotnícka škola a gymnázium, no aj školy v pôsobnosti mesta Považská Bystrica. „Je to taký stredoškolský kampus, spoločne s tým v Trenčíne jeden z najväčších, kde len na stredných školách študuje viac ako 1 600 žiakov. Verím, že toto ihrisko bude čo najviac otvorené pre všetkých športuchtivých žiakov, povedal počas slávnostného odovzdania ihriska do užívania trenčiansky župan Jaroslav Baška a dodal, že ide o ihrisko s najmodernejším EPDM povrchom určeným na športy, ako je volejbal, basketbal, tenis či minifutbal. „Rozmery ihriska sú 34,5 x 19 m, jeho ochrannú bariéru tvorí mantinel a 5 m vysoké ochranné siete, diponuje bezbariérovým prístupom aj osvetlením,“ doplnil za zhotoviteľa, ktorým bola spoločnosť ECO-RUBBER, s.r.o., Miroslav Kováč. Dohliadať naň bude kamerový systém. Investícia župy do jeho vybudovania bola viac ako 200 tis. eur.

 „Výrazne sa nám zlepšia podmienky na výchovno-vzdelávací proces a zvýši sa aj kvalita telesnej výchovy a krúžková činnosť. Podarilo sa nám zrekonštruovať celý areál, pretože táto investícia bola spojená aj s vybudovaním prístupovej cesty,“ povedal riaditeľ školy Štefan Capák. Ihrisko bolo slávnostne odovzdané do užívania futbalovým zápasom.

autor: lk

Súvisiace video

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK