Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Siedmy ročník Vrchárskej koruny Trenčianska s deviatkou nových vrcholov

Siedmy ročník Vrchárskej koruny Trenčianska s deviatkou nových vrcholov

Aj v roku 2022 organizátori obľúbeného cykloturistického projektu Vrchárska koruna Trenčianska ponúkajú možnosť spoznať nové a neprebádané zákutia kraja; už je známa dvadsiatka predpísaných vrcholov siedmeho ročníka.

Tradične sa cyklonadšenci a turisti v plánovanom siedmom ročníku dostanú na Mohylu M. R. Štefánika, ktorá sa v zozname vrcholov nachádza už po šiestykrát. Po štvrtýkrát bol do dvadsiatky zaradený Hrad Uhrovec, tretíkrát Stratenec na hrebeni Javorníkov, Vršatský hrad či najvyšší a najnáročnejší vrchol kraja – Vtáčnik. Turisti a cyklisti v ďalšom ročníku VKT vďaka projektu už po druhýkrát zavítajú do Mojtínskej jaskyne, sedla Palúch na hrebeni Považského Inovca, na Považský či Trenčiansky hrad či Štepnickú skalu v okrese Púchov, čaká ich tiež Útulňa Izba pod hrebeňom Považského Inovca. K novinkám patrí bývalá vojenská veža Jelenec v Bielych Karpatoch, Kamenné vráta pri Trenčianskych Tepliciach, Krkostěna na hrebeni Javorníkov, Podmalenica (hojdačka), Pamätník SNP na vrchu Roh, Rohatá skala nad obcou Čierna Lehota, Rozhľadňa Chotenovec nad obcou Klížske Hradište, sedlo Trubárka a Šibenický vrch v Bielych Karpatoch. Viac informácií nájdete na www.vkt-bike.sk.    

Dlhoročnými partnermi VKT sú Trenčiansky samosprávny kraj spolu s krajskou organizáciou cestovného ruchu Trenčín región.  

Zdroj informácií: facebook Vrchárska koruna Trenčianska

autor: bj

Fotogaléria

Hrad Uhrovec
Rozhľadňa Stratenec
Hrad Vršatec
Pamätník SNP na vrchu Roh
Mohyla M. R. Štefánika
Kategórie VKT
Sedlo Palúch
Považský hrad
Trenčiansky hrad
Trenčiansky hrad
Hrad Uhrovec
archívny záber TSK
Hrad Vršatec
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK