Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Svetový deň bez áut sme oslávili symbolicky najmä ekologicky

Svetový deň bez áut sme oslávili symbolicky najmä ekologicky

Dvadsiaty druhý september je svetovým dňom bez áut, Trenčianska župa v rámci Európskeho týždňa mobility šírila osvetu o alternatívnych spôsoboch dopravy a odmeny rozdala aj okoloidúcim cyklistom.  

V priestore pod kláštorom na Veľkej Skalke si zamestnanci Odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK pripravili pre verejnosť niekoľko environmentálno-výchovných aktivít. Žiaci materských a základných škôl sa dozvedeli, akú výbavu má obsahovať bicykel, akým spôsobom sa jazdí na dvojkolesovom tátošovi a ujasnili si aj pravidlá cestnej premávky. Za to ich župní zamestnanci odmenili drobnými darčekmi a rozdali im aj preukazy správnych cyklistov. „Budovaním cyklotrás sa snažíme upozorniť na dôležitosť zelenej dopravy a tiež na to, že cyklotrasy by sa nemali využívať iba rekreačne, ale aj za účelom cesty do práce či do školy,“ uviedla Martina Kedrová z Odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK. Okrem toho mohol každý na odkazovej tabuli zanechať správu, čo pre nich znamená bicykel a akú emóciu v nich vzbudzuje.       

                                      

Odmenení boli aj okoloidúci cyklisti, ktorí sa tiež dozvedeli viac o pozitívach cyklistickej dopravy. V rámci prezentácie alternatívnej dopravy poslúžil ako vzorový model jeden zo župných elektromobilov, ten na svoje pracovné cesty využívajú zamestnanci úradu.    

autor: bj

Fotogaléria

Cyklotrasa medzi Trenčínom a Nemšovou vybudovaná v rámci cezhraničného projektu Na bicykli po stopách histórie

Súvisiace video

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK