Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Vynovenú kuchyňu s jedálňou bude mať ďalšia župná škola

Okrem aktuálne prebiehajúcej rekonštrukcie stravovacej prevádzky na Strednej odbornej škole J. A. Baťu v Partizánskom plánuje Trenčianska župa zmodernizovať aj Centrum odborného vzdelávania a prípravy (COVP). Kraj tak naďalej pokračuje v investíciách do stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

„Do rekonštrukcie kuchyne, výdajne stravy a jedálne investujeme takmer 1,2 mil. eur s DPH. Z tejto sumy pôjde približne 300 tisíc eur na moderné spotrebiče. Vznikne tu naozaj krásny priestor aj so spoločenskou miestnosťou a salónikom. Celú rekonštrukciu financuje Trenčiansky samosprávny kraj zo svojho rozpočtu,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. Po modernizácii kuchyne s jedálňou sa okrem študentov SOŠ J. A. Baťu budú v nových priestoroch stravovať aj žiaci župného Gymnázia v Partizánskom.

Trenčianska župa má v súčasnosti schválený aj projekt modernizácie COVP v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. „Aktuálne máme vysúťažené stavebné práce, na kontrole na riadiacom orgáne je dokumentácia z VO a súbežne obstarávame vybavenie nových dielní. Projekt sa zameriava na podporu odborného vzdelávania a jeho celkové výdavky sú približne 1 mil. eur, z toho nenávratný finančný príspevok je v sume 860 tisíc eur, z ktorých 300 tisíc je vyčlenených na stavebnú časť a zvyšok na moderné vybavenie,“ priblížila vedúca Odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martina Lamačková.

autor: mp

Súvisiace video

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK