Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Ako zaujať turistu v post-pandemickom období?

Pandémia zasiahla rôzne odvetvia národného hospodárstva. Výnimkou nebol ani cestovný ruch, ktorý ňou ostal takmer úplne paralyzovaný. V závere roku, v ktorom sme si aspoň z časti vydýchli od celoplošných obmedzení a zákazu cestovania, v čase keď sa cestovný ruch snaží opäť rozbehnúť, zorganizovala krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región odbornú konferenciu aktérom v tejto sfére. Na tému s názvom Ako zaujať turistu v post-pandemickom období odzneli zaujímavé prednášky a efektívne príklady dobrej praxe od viacerých odborníkov. 

O tom, ako sa zmenilo správanie turistov v post-pandemickom období, ale aj ako sa tomuto trendu prispôsobila KOCR Trenčín región so svojimi aktivitami, oboznámila publikum jej výkonná riaditeľka Eva Dudová Frývaldská. Inováciami, nápaditosťou a zaujímavými možnosťami ako ozvláštniť múzeá a expozície pomocou digitálnych technológií, ohúril návštevníkov špecialista 3D technológií Jan Buriánek zo spoločnosti AV MEDIA z Českej republiky. Katarína Holá, vedúca oddelenia stratégie regionálneho rozvoja a implementácie projektov Trenčianskeho samosprávneho kraja predstavila možnosti financovania projektov cestovného ruchu zo zdrojov Európskej únie a informovala o práve prebiehajúcich, ale aj budúcich  výzvach na predkladanie projektových žiadostí. 

„Touto konferenciou by sme chceli povzbudiť všetkých, ktorí majú záujem o to, aby cestovný ruch v našom kraji napredoval. Podporiť ich, aby sa nebáli inovácií a moderných technológií, brali si príklad zo zahraničia, no zároveň boli originálni a v neposlednom rade, udržiavali si poctivý prístup k práci,“ uviedla na záver výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Dudová Frývaldská

Zdroj: KOCR Trenčín región

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK