Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Ďalšia župná škola zaujme okoloidúcich murálnou maľbou

Po školskej jedálni SOŠ v Prievidzi sa Trenčianska župa rozhodla skrášliť ďalšiu budovu strednej školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Druhá murálna maľba sa vyníma na bočnej strane internátu SOŠ Stará Turá na ploche približne 750 m2.

Maľba vznikala 6 týždňov a internátu školy dodáva nový moderný rozmer. Znázorňuje spoluprácu, spojitosť medzi ľudským zdrojom – človekom a technológiu dnešného sveta. „Podstatu diela symbolizujú 3 ruky. Spodná ruka je ľudská, tú potrebujeme na to, aby sme niečo vytvorili. Ruka v strede je robotická, predáva energiu ďalej. Tretia ruka je znázornená jemnou líniou, predstavuje ľudskú kreativitu, ktorú študenti a škola potrebujú na to, aby vznikol prenos energie. Tá je vyznačená na maľbe žltou farbou. Všetko sa to odohráva na ploche počítačových plošných zdrojov. Zaujímavosťou je, že na obraz sa môžete pozerať z rôznych pohľadov a vždy bude dávať význam, čo pri krajine alebo zátiší neexistuje,“ priblížil autor murálnej maľby Ivan Jakušovský.

Do rekonštrukcie fasády internátu vrátane vyhotovenia murálnej maľby investovala Trenčianska župa viac ako 100 tis. eur.

autor: mp

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK