Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Floristky úspešné v medzinárodnej aj slovenskej súťaži

Floristky úspešné v medzinárodnej aj slovenskej súťaži

Skupina floristiek zo Strednej odbornej školy Pruské sa v medzinárodnej súťaži pre floristických študentov FLORIST CUP 2021 umiestnila na krásnom štvrtom mieste. V tradičnej súťaži SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku Košice získali druhé a štvrté miesto vo výzdobe štedrovečerného stola.

Do súťaže litvianskeho centra vzdelávania Karalius Mindaugas Vocational training center prihlásila škola skupinu floristiek pod vedením Karolíny Havelkovej. Pri tvorbe museli do dekorácie zakomponovať odpadový materiál. „Karolína si vybrala zvyškové plastové čierne trubičky z vrecúšok na psie exkrementy, ktoré používajú naši kynológovia. Tieto komponenty vhodne zladila s podkladom v tvare polmesiaca a so živými kvetmi,“ vysvetlila Mária Šumajová, pedagogička zo SOŠ Pruské. Práce žiakov z 15-tich európskych škôl hodnotila 6-členná komisia profesionálov z Austrálie, Lotyšska, Litvy a z Ruska. „Naša práca sa umiestnila na krásnom 4. mieste, čo je na medzinárodnom poli veľký úspech,“ doplnila Šumajová.

V poradí 11. ročník súťaže Vianočné inšpirácie sa kvôli pandemickej situácii konal netradične – online.Aj napriek dištančnej forme výučby sa nám do súťaže podarilo zapojiť dve žiačky. Obe prišli do školy a zdobili štedrovečerný stôl, videá a fotografie z procesu tvorby aj výslednej práce sme následne odoslali do Košíc,“ povedala Šumajová. Trojčlenná komisia, určená Slovenskou asociáciou kvetinárov a floristov dievčatám udelila druhé (Karolína Havelková) a štvrté (Nikola Šimková) miesto.

Dievčatám gratulujeme, prajeme veľa ďalších úspechov a radosti z tvorby.

autor: sg

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK