Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Hviezdicový výstup na Maguru otvoril turistickú sezónu, hasiči v Lúkach oslávili jubileum

Obyvatelia Poruby a okolitých obcí svojím výstupom na kopec Strážovských vrchov otvorili novú turistickú sezónu, hviezdicový výstup sa konal už po 15.-krát. DHZ v Lúkach si pripomenul 130. výročie svojho vzniku.

Rozšíriť rady účastníkov jubilejného 15. ročníka, medzi ktorými boli obyvatelia Poruby i susedných obcí, prišiel na hornú Nitru aj trenčiansky župan Jaroslav Baška. Turisti sa na tradičný výstup vydali aj za upršaného počasia. Trenčiansky samosprávny kraj čoraz obľúbenejšie podujatie na otvorenie turistickej sezóny na hornej Nitre finančne podporil. Župa navyše financuje aj projektovú dokumentáciu výstavby rozhľadne na Magure, na vybudovaní ktorej spolupracuje s okolitými obcami. Poslanci krajského parlamentu odsúhlasili tento plán na podporu turistického ruchu a záujmu o dotknutý región na svojom marcovom zasadnutí

V Lúkach (okres Púchov) členovia miestneho dobrovoľného hasičského zboru oslavovali jubileum - 130 rokov od založenia zboru v obci. Pri tejto príležitosti boli ocenení zaslúžilí členovia, obec tiež ďakovala za obetavú prácu a pomoc. Oslavy 130. výročia vzniku DHZ finančne podporil Trenčiansky samosprávny kraj. „Je to jeden z najstarších zborov v okolí, ktorý v minulosti dostal veľa hasičskej techniky. V ich kronikách, ktoré sú veľmi hrubými knihami, je vidieť kus dobre vykonanej práce a preto im chcem pri tejto príležitosti zaželať všetko najlepšie,“ povedal predseda kraja Jaroslav Baška.

autor: bj
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK