Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Národné stretnutie mládeže T22 odštartované

Otvárací ceremoniál Národného stretnutia mládeže T22 v Mestskej športovej hale Trenčín odštartoval celoslovenské podujatie mladých, ktoré v krajskom meste potrvá do nedele 31.7.2022.

Historicky štvrté stretnutie mládeže sa koná v spojitosti so Svetovými dňami mládeže v Lisabone, ktoré sa uskutočnia v auguste budúceho roka. Počas štyroch dní ho vyplnia špeciálne katechézy s biskupmi pre mladých, krížová cesta, ale aj rôzne duchovné, kultúrne a ďalšie spoločenské aktivity či workshopy. Ukončené bude v nedeľu pešou púťou a záverečnou svätou omšou na Skalke. Pozvanie otvoriť stretnutie prijal aj trenčiansky župan Jaroslav Baška. „Som rád, že do Trenčína prišlo toľko mladých veriacich ľudí. Národné stretnutie sa nesie v duchu výzvy Vstaň, počas týchto dní tak budú určitým spôsobom bojovať za niečo lepšie a budú si viac veriť. Veľmi si vážim dobrovoľníctvo, ktorú budú v Trenčíne a okolí robiť. Chcem preto poďakovať všetkým, ktorí takého stretnutie zorganizovali,“ povedal predseda TSK.

Počas Národného stretnutia mládeže T22 sa účastníci v rámci kultúrneho programu oboznámia s históriou krajskej dominanty – Trenčianskeho hradu. Trenčianska župa ako generálny partner poskytla ubytovacie priestory pre realizačný tím na Strednej športovej škole Trenčín a účastníkom prostredníctvom župných stredných škôl v krajskom meste. V nedeľu z pútnického miesta uvidia aj cyklotrasu vybudovanú v rámci cezhraničného projektu Na bicykli po stopách histórie, zo Skalky ich autobusy SAD Trenčín odvezú na železničnú a autobusovú stanicu do krajského mesta. „Stretnutie vnímam ako priestor spoznať nových ľudí a zažiť osobitnú atmosféru, počas ktorej všetci žijú tým istým. Je tu príjemné priateľské spoločenstvo, takže je to v spojitosti so skvelým programom a vystúpeniami jednoznačne zážitok,“ zhodli sa mladí účastníci Národného stretnutia mládeže T22.  

autor: bj
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK