Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Rádiodiagnostické oddelenie v považskobystrickej nemocnici s novým pomocníkom

Do prístrojového vybavenia Rádiodiagnostického oddelenia župnej Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici pribudol celotelový kostný denzitometer. Prístroj slúži na meranie hustoty kostnej hmoty.

„Celotelový kostný denzitometer je v súčasnosti zlatým štandardom diagnostiky osteoporózy. Slúžiť bude na rýchlejšiu a efektívnejšiu diagnostiku pri vyšetrení pacienta. Zakúpiť sa nám ho podarilo vďaka finančnej pomoci Trenčianskeho samosprávneho kraja, jeho hodnota je takmer 48 400 eur. Teší nás, že sa podarilo zlepšiť vybavenosť nemocnice a pacientom výrazne skvalitniť zdravotnú starostlivosť,“ uviedla považskobystrická nemocnica na svojom oficiálnom facebookovom účte. Za ďalších viac ako 22 tis. eur, taktiež zo župného rozpočtu, nemocnica zakúpila aj monitory vitálnych funkcií pre chirurgickú JIS. Tieto prístroje umožňujú sledovanie základných vitálnych funkcií, ako napríklad EKG, neinvazívny tlak, saturáciu O2, teplotu, invazívny tlak či pulz.

Trenčianska župa každoročne investuje nemalé finančné prostriedky do modernizácie svojich troch nemocníc. Za posledných 5 rokov do považskobystrickej nemocnice investovala viac ako 15 mil. eur, pričom aktuálne v nemocnici prebieha rekonštrukcia pôrodnej sálvstupov do nemocnice.

autor: mp

Fotogaléria

Celotelový kostný denzitometer zdroj: FB NsP Považská Bystrica
Celotelový kostný denzitometer zdroj: FB NsP Považská Bystrica
Nové diagnostické centrum v NsP PB.
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK