Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Sezóna cyklobusov pokračuje aj po letných prázdninách

Využite príjemne teplé septembrové dni na spoznávanie kraja zo sedadla bicykla. Bližšie, rýchlejšie a menej namáhavo vás k zážitkom dovezú modré autobusy s pripojeným cyklovozíkom.

Autobusy s vozíkom, na ktorý je možné bezpečne upevniť až 24 bicyklov, premávajú počas víkendov a sviatočných dní už štyri mesiace. Možnosť previezť sa nimi využilo tento rok už 300 spokojných cyklistov. Cyklobusy budú jazdiť na dvoch overených autobusových linkách až do konca septembra 2022. Ktoré to sú a kam vás zavedú?

Linka 302 405: Dubnica nad Váhom – Ilava - Valaská Belá - Nitrianske Rudno

Stredným Považím prechádzajú rekreačné trasy, ktoré zvládnu aj rodiny s deťmi, prostredie Bielych Karpát či Strážovských vrchov dokáže prekvapiť aj náročného bikera. Cyklobus vás privezie bližšie k rozhľadni Jelenec, ku Gazdovstvu Uhliská, k majestátnym Vršatským bralám aj do Lednických Rovní. Z Trenčianskych Teplíc sa odveziete k rybníku Machnáč či na vrch Baske. S cyklobusom máte bližšie aj Múzeum plátna, tkáčstva a výšivky vo Valaskej Belej a vrch Temeš, napojiť sa môžete na cyklotrasu 2308 -  Bojnický cyklookruh, schladiť sa nezabudnite pri Nitrianskom Rudne.

Linka 309 412: Trenčín - Dubodiel - Bánovce nad Bebravou

Vyšliapnite z Mníchovej Lehoty na najkrajšiu vyznačenú cykloturistickú trasu 043 - Hrebeňom Považského Inovca, zavedie vás aj na chatu s vychýrenou kuchyňou. Pre menej zdatných odporúčame zastávku Trenčianske Jastrabie a cyklotrasu 044 - Okolo Považského Inovca. Dedinku Dubodiel zas križuje náročná MTB trasa 2313,  ktorá pokračuje až do Bikeparku v Kálnici. V konečnej zastávke si môžete oddýchnuť v početných mestských kaviarničkách.

Cyklobusy vám aj tento rok prináša Trenčianska župa v spolupráci so SAD Trenčín, za prepravu bicykla zaplatíte len symbolické 1 euro.

autor: sg

Fotogaléria

Cyklobusy 2022 web-01
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK