Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Školský rok otvorili vo vynovených školách

V pondelok 5. septembra 2022 sa žiaci po letných prázdninách opäť vrátili do školských lavíc. Nový školský rok 2022/2023 vítali aj na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, na mnohých z nich sa žiaci aj učitelia tešili z vynovených priestorov.

Na dvoch župných stredných školách v okrese Partizánske otvoril nový školský rok trenčiansky župan Jaroslav Baška. Okrem privítania žiakov si na Gymnáziu v Partizánskom stihol pozrieť aj novinky – novovybudovaný výťah aj altánok. „Za posledné roky boli na škole zrealizované investície v hodnote viac ako 1,3 mil. eur. Tou najnovšou je úplne nový výťah za bezmála 60 tis. eur, ktorý ešte čaká kolaudácia. Aj takýmto spôsobom župa prispieva k debarierizácii verejných budov,“ povedal predseda TSK.  Výťah má 3 nástupištia, nosnosť 630 kg a je určený pre 8 osôb. Zaujímavosťou je, že je umiestnený v zrkadle schodiska a inštalovaný do modulárnej presklenej šachty z oceľovej konštrukcie. „Sme menšou školou rodinného typu, momentálne máme okolo 360 žiakov a vychovávame veľa lekárov, právnikov, prírodovedcov, čiže naozaj široké spektrum profesií,“ prezradil riaditeľ školy Vladimír Marko.

Začiatku školského roka sa už nevedeli dočkať aj na Strednej odbornej škole J. A. Baťu v Partizánskom, kde sa župe podarilo kompletne zrekonštruovať kuchyňu, výdajňu stravy a jedáleň. „Trenčiansku župu to stálo z rozpočtu viac ako 1,2 mil. eur. Okrem jedálne je tu aj spoločenská sála, ktorá škole pomôže zarobiť si nejaké finančné prostriedky naviac, a pribudol aj úplne nový kuchynský osobný výťah,“ povedal župan. „Zmeny sú úplne vo všetkom, urobila sa komplet nová vzduchotechnika, elektroinštalácia, plynoinštalácia, zdravotechnika a nové podlahy. Samozrejme, nové sú aj stroje a zariadenia, teda vnútorné vybavenie kuchyne,“ doplnila riaditeľka školy Katarína Hartmannová s tým, že vďaka tejto investícii sú schopní variť až pre 1 500 ľudí. Aktuálne na škole študuje 504 žiakov, z toho 178 prvákov. Pozitívnou správou je, že na škole pribudne aj úplne nové centrum odborného vzdelávania a prípravy pre strojárske odbory, ide o projekt v hodnote takmer 1 mil. eur, ktorý chce župa zrealizovať do konca roka 2023.

Na školy v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK do nového školského roka 2022/2023 nastúpilo viac ako 15 700 žiakov, vrátane pomaturitného aj externého štúdia. Z tohto počtu je viac ako  4 100 prvákov.

autor: lk
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK