Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Študenti z Myjavy chcú dobyť svet, pomôžete im?

Tím mladých vedátorov z myjavskej SPŠ vyvíja okrem robota aj zariadenie na zachytávanie oxidu uhličitého. K úspešnej reprezentácii Slovenska na medzinárodnej konferencii v Ženeve im chýbajú len silní partneri.  

Vedeli by ste zostrojiť funkčného robota? Študentom mechatroniky z SPŠ Myjava sa to podarilo na celoštátnej súťaži v robotike s názvom FIRST Global, s celkovým počtom bodov 127 obsadili spolu s tímom Gymnázia zo Žiaru nad Hronom prvé miesto. Teraz spolupracujú na zadaní medzinárodného turnaja FIRST Global. Spoločne vyvíjajú prototyp robota, ktorý vie strieľať loptičky a dvíhať rameno do výšky 171 cm a taktiež dumajú nad témou zachytávania CO2 z ovzdušia (Carbon Capture). “Projektujeme zariadenie, ktorého úlohou je čiastočne zachytávať oxid uhličitý počas jazdy autom,“ vysvetľujú. Oba projekty budú prezentovať v októbri tohto roka na medzinárodnej robotickej olympiáde v Ženeve. Keďže ich celkové odhadované náklady, spojené so súťažou, sa pohybujú vo výške vyše 14 tisíc eur, budú potrebovať aj silných partnerov.

Podporiť talentovaných študentov môžete aj vy cez tento formulár, prípadne kontaktujte mentora tímu, p. Adama Kuklu, mailom na info@firstglobal.sk alebo telefonicky na čísle 0902 573 868.

autor: sg

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK