Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčianska univerzita ako prvá na Slovensku so systémom zdieľanej ekologickej dopravy

Informoval o tom rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozef Habánik na kontrolnom dni v priestoroch vznikajúceho Kreatívneho  centra. To má zahŕňať nielen štyri moderne vybavené dielne, ale aj nové športoviská.

V sprievode rektora TnUAD sa kontrolného dňa zúčastnil aj trenčiansky župan Jaroslav Baška, ktorý je zároveň predsedom správnej rady univerzity. Stavebné práce by mali byť ukončené už priebehu septembra tohto roku. „Potom nastúpi ďalšia etapa budovania Kreatívneho centra, a to vytvorenie štyroch remeselných dielní. Jedna bude zameraná na umelecké rezbárstvo, ďalšia na úpravu a spracovanie materiálov, tretia na CAD systémy a 3D tlač, a v poslednej nájdete CNC sústruhy,“ informoval Jozef Habánik. Súčasťou Kreatívneho centra bude aj oddychová zóna, recepcia či kaviareň pre všetkých, ktorí sem budú chodiť. V rámci projektu je naplánovaná aj revitalizácia okolia, ktorá zahŕňa štyri nové športoviská.

Uľahčiť presun študentom medzi jednotlivými budovami univerzity má tiež systém zdieľanej ekologickej dopravy. „Využívať sa budú e-skútre a e-bicykle, ktoré budú umiestnené na troch stanovištiach. Jedno  v areáli Fakulty špeciálnych technológií, druhé v areáli Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov a tretie bude vysunuté mimo mesta Trenčín, do areálu Fakulty priemyselných technológií v Púchove,“ povedal rektor TnUAD.

V rámci slovenských univerzít bude tá trenčianska vôbec prvou, ktorá bude mať zavedený takýto systém udržateľnej a ekologickej dopravy.

autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK