Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčianska župa si Deň Zeme opäť pripomenula zmysluplnou aktivitou

Dvadsiaty druhý apríl je Dňom Zeme, pri tejto príležitosti si zamestnanci Trenčianskeho samosprávneho kraja pripravili pre deti, mládež a verejnosť enviroprednášky a aktivity na zaujímavé témy.

Po minulom roku, kedy župní zamestnanci pri príležitosti Dňa Zeme zbierali odpadky v Zátoke pokoja, sa tento rok zamerali na edukatívnu činnosť. Svoje stanovište na tomto obľúbenom mieste Trenčanov, ktoré bolo v minulom roku vyhlásené za prvú mestskú prírodnú chránenú rezerváciu, mala Zelená hliadka Trenčín, ornitológovia, ale aj župní zamestnanci, ktorí deťom a mládeži prostredníctvom interaktívnych hier priblížili potrebu ochrany ovzdušia. „Ako Zelená župa sme odprezentovali aj zelenú dopravu, účastníkom sme ponúkli cyklomapy, nakoľko v celom kraji budujeme cyklotrasy. Týmto spôsobom sme ich chceli presvedčiť, aby cyklotrasy využívali nielen na voľno-časové účely, ale aj za účelom jazdy do škôl, obchodu a pod.,“ uviedla Martina Kedrová, manažérka prípravy a implementácie projektov v oblasti environmentálnej výchovy Úradu TSK.  

Podujatie z dielne Oddelenia životného prostredia a územného plánovania Úradu TSK navštívilo viac ako 250 detí, a to z materskej škôlky, dvoch základných a dvoch stredných škôl z krajského mesta. „Deň Zeme je síce iba jeden deň do roka, ale mal by byť akýmsi symbolickým pripomenutím a oslavou a nie jediným dňom, kedy sa zaujímame o životné prostredie. Potrebné je preto nevytvárať odpad, alebo ho pozbierať, keď ho niekde vidíme, a správať sa k okoliu tak, aby sa nám tu všetkým žilo dobre a v súlade s prírodou,“ dodala Martina Kedrová.

autor: bj
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK