Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

V kraji pribudol ďalší defibrilátor, novomestskí futbalisti oslávili sto rokov fungovania

Svoje vybavenie vďaka TSK rozšíril DHZ Nitrica. Sobotu v kraji sprevádzali oslavy, ale aj premenlivé počasie. Zápasom legiend sa futbalový klub v Novom Meste nad Váhom prehupol do druhej storočnice.

Ani teplota siahajúca takmer k 40 stupňom neohrozila veľkolepú oslavu novomestského futbalu. V priateľskom zápase proti sebe nastúpili miestne legendy, proti tým českým. "Teší ma, že TSK mohol podporiť tento veľký deň pre novomestský futbal. Župa má aktuálne podpísané memorandum s Futbalovou akadémiou Trenčianskeho kraja, ktorého cieľom je podpora futbalu naprieč celým krajom," povedal predseda TSK Jaroslav Baška. 

Oslavovalo sa aj v obci Ladce, v Kamenci pod Vtáčnikom, Malých Uherciach i v Čavoji. "Župa má v obci Čavoj malý rest v podobe cesty, ktorú treba opraviť. Máme vyčlenené zdroje, no dodávateľ, ktorý mal podľa verejného obstarávania zákazku realizovať, nepodpísal zmluvu. Oslovili sme druhého v poradí a pevne verím, že všetko už pôjde ako má. Nevzdávame sa a bojujeme ďalej," povedal župan priamo v Čavoji počas oslavy 690. výročia založenia obce. 

V Nitrici si DHZ rozšíril svoje vybavenie o život zachraňujúci prístroj. Automatický defibrilátor priniesol hasičom župan. "Tento rok pribudol v okrese Prievidza už druhý defibrilátor. Ten prvý sme nedávno odovzdali vo Valaskej Belej. Verím, že ho hasiči nikdy nebudú potrebovať. Keď však na to príde, dúfam, že vďaka nemu budú ochránené ľudské životy," uzavrel predseda TSK Jaroslav Baška. 

Všetky obce oslavovali vo veľkom štýle a pripravili pre svojich obyvateľov bohatý kultúrny program. Oslavy v Kamenci pod Vtáčnikom nepokazil ani nečakaný dážď. 

autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK