Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Webstránka Trenčianskeho kraja obhájila striebornú priečku v súťaži Zlatý erb

Potvrdila tak svoju dlhodobú kvalitu a otvorenosť voči obyvateľom. Od zisku prvenstva spomedzi webstránok samosprávnych krajov ju na základe hodnotenia odbornej poroty delili necelé dva body.

Osem webových sídiel samosprávnych krajov je každoročne hodnotených v súťaži Zlatý erb. Tú vyhlasuje Únia miest Slovenska a eSlovensko spoločne so Združením informatikov samospráv Slovenska a Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska. „Hlavným cieľom súťaže Zlatý Erb je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv efektívne a transparentne využívať informačno-komunikačné technológie a tým zvyšovať kvalitu služieb pre občanov,“ uviedol Miroslav Drobný, predseda súťaže. „Dlhodobo pracujeme na tom, aby bola webstránka TSK prístupná z pohľadu dodržiavania štandardov vo verejnej správe, prehľadná a najmä funkčná čo sa týka poskytovania služieb obyvateľom kraja. To, že sa roky drží na popredných priečkach súťaže vnímame ako potvrdenie, že naša práca má význam. Stále je však priestor na zlepšenie,“ povedal administrátor webového sídla župy Ján Drha.

Do Trenčianskeho kraja putujú aj ďalšie významné ocenenia. V kategórii Najlepšia stránka miest a mestských častí získala prvé miesto webstránka mesta Stará Turá. Tá si odniesla aj špeciálnu cenu Grand Prix. V kategórii Najlepšia stránka obcí má kraj zastúpenie v podobe obce Nitrianske Pravno, ktorá obsadila bronzovú pozíciu.

 

autor: lb

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK