Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Za čistejší vzduch zabojujú aj v okresnom meste

Manažérky kvality ovzdušia ušli viac ako 20 000 krokov, aby vybrané domácností Ilavy informovali o problematike znečistenia ovzdušia na základe podnetu od občanov, zaslaného na Zelenú linku Ministerstva životného prostredia SR.

Čistotou ovzdušia v Trenčianskom samosprávnom kraji sa v rámci projektu LIVE IP – Zlepšenie kvality ovzdušia zaoberajú dve manažérky. Tie sa každý podnet snažia riešiť priamo v teréne. „Stretávame sa so sťažovateľom aj s príslušnou samosprávou, ktorá má určité kompetencie na riešenie malých zdrojov znečisťovania ovzdušia. Následne hľadáme spôsoby, ako komunikovať túto tému a zvyšovať povedomie o nebezpečných látkach, pochádzajúcich z domáceho vykurovania,“ hovorí manažérka Petra Baďurová Renčová. Osvetu robia najmä tam, kde sa vykuruje drevom, uhlím, prípadne aj odpadom. Takmer 430 rodinných domov na sídlisku Sihoť, Skala a na Pivovarskej ulici si materiály o tom, ako kúriť čo najefektívnejšie a bez vytvárania nebezpečných splodín, našli vo svojich schránkach. Po dohode so samosprávou budú tieto informácie pravidelne dostupné aj na mestskom webovom sídle.

V prípade podozrenia na znečisťovanie ovzdušia vo vašom okolí sa pokojne obráťte na Zelenú linku alebo na manažérky kvality ovzdušia pre Trenčiansky kraj.

autor: sg

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK