Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Župa prosí pedagógov, rodičov a študentov obchodnej akadémie o zhovievavosť

Komplexná rekonštrukcia Obchodnej akadémie M. Hodžu v Trenčíne pokračuje pomalšie, ako bolo v pláne. Trenčianska župa dôkladne situáciu kontroluje a zhotoviteľovi dala možnosť zrealizovať všetky stavebné práce v súlade s časovým harmonogramom rekonštrukcie.

„Spoločne s poslancami Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraj sme si pozreli prebiehajúce rekonštrukčné práce na bloku C, čo je prístavba k pôvodnej budove školy. Táto časť nie je funkcionalistickou pamiatkou, ako sú napríklad bloky A a B. Mrzí ma, že stavebné práce meškajú, čím je narušený aj vyučovací proces. Trenčiansky samosprávny kraj určil zhotoviteľovi termín, do ktorého má  dokončiť práce, ktoré sú v omeškaní. Celá investícia je aktuálne viac ako 2 mil. eur s DPH. Boli by sme radi, aby sa odstránilo meškanie a práce sa dorobili. V tomto ročnom období je potrebné dokončiť najmä vonkajšie práce, čaká sa aj na výmenu okien. Pevne verím, že zhotoviteľ náhradný harmonogram dodrží, ak nie, budeme musieť pristúpiť k inému riešeniu,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

„Práce na rekonštrukcii školy pokračujú pomalým tempom. Našou povinnosťou je zabezpečiť vyučovací proces, o čo sa naozaj snažíme. Zatiaľ sa nám darí žiakov vzdelávať prezenčne, verím, že to tak ostane aj naďalej,“ doplnila riaditeľka školy Monika Bulková. 

Obchodná akadémie M. Hodžu v Trenčíne patrí medzi najvýznamnejšie skvosty slovenskej architektúry. Modernizácia sa dotkne všetkých blokov školy, čoho výsledkom bude zlepšená energetická hospodárnosť a optimalizovaná energetická efektívnosť budovy školy.

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK