Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Najlepšou župnou strednou školou v rámci kraja je dubnické gymnázium.

To je zároveň aj deviatym najlepším gymnáziom na Slovensku. Vyplýva to z rebríčka hodnotenia škôl, ktorý každoročne zostavuje INEKO – Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy. Jeho hlavným cieľom je poskytnúť širokej verejnosti informácie o dosahovaných výsledkoch všetkých slovenských základných a stredných škôl.

Prvú trojicu najlepšie hodnotených škôl v pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja dopĺňa Gymnázium Ľudovíta Štúra v Trenčíne a Stredná priemyselná škola v Dubnici nad Váhom. Tá zároveň aj uzatvára prvú desiatku najlepších slovenských odborných škôl. Rebríček bol zostavený pre školský rok 2021/2022, a to na základe 45 prísnych ukazovateľov, ktoré sú vyhodnocované každoročne. Pri gymnáziách a odborných školách sa berú do úvahy výsledky externej časti a písomnej formy internej časti maturít, mimoriadne výsledky žiakov či nezamestnanosť absolventov.

Kompletné rebríčky a ďalšie zaujímavé údaje o všetkých základných a stredných školách na Slovensku nájdete na portáli www.ineko.sk.

autor: lb

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK