Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Nové Mesto nad Váhom oslavuje!

Od prvej písomnej zmienky uplynulo už 760 rokov. Nové Mesto nad Váhom si pri tejto príležitosti pripravilo bohatý program osláv. Ku gratulantom sa pripojil aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška. 

Dôležitá listina z roku 1263, v ktorej Belo IV. daroval Nové Mesto nad Váhom benediktínskemu kláštoru sv. Martina na Panónskej hore, odštartovala históriu mesta v tesnej blízkosti rieky Váh. Od toho momentu uplynulo už 760 rokov, čo si, samozrejme, žiada patričné oslavy. Trojdňovú sériu podujatí otvorili slávnostné príhovory primátora i hostí a zaujímavý historický prednáškový blok. “Nové Mesto nad Váhom sa veľmi dynamicky rozvíja a ja som veľmi hrdý, že k jeho koloritu môže dlhodobo prispievať aj Trenčianska župa. Máme tu niekoľko škôl, zariadenie sociálnych služieb aj Podjavorinské múzeum. Prajem mestu všetko len to najlepšie do ďalších rokov,” povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. 

Oslavná nálada bude v Novom Meste nad Váhom panovať aj počas víkendu, a preto neváhajte a pridajte sa ku gratulantom aj vy. Celý program nájdete v priloženej fotogalérii. Spoluorganizátorom je Trenčianske múzeum v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK.

autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK