Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Pilotná Hokejová akadémia v Trenčíne ide príkladom, radosť neskrýva ani SZĽH

Na začiatku stáli smelé plány a ochota pracovať na spoločnom cieli – vychovávať mladých talentovaných hokejistov a dať im nielen kvalitné zázemie, ale aj vzdelanie, ktoré im umožní napredovať aj vtedy, ak sa športu nebudú venovať na profesionálnej úrovni. Dnes sa plány menia na realitu, a to vďaka spolupráci župy, Strednej športovej školy v Trenčíne, ktorá pilotný projekt Hokejovej akadémie v Trenčíne zastrešuje, a zanietených ľudí z oblasti hokeja.

Stavba novovznikajúceho hokejového stánku v Trenčíne napreduje míľovými krokmi, hokejová hala, ktorá je súčasťou projektu Hokejovej akadémie, v sebe ukrýva hlavnú hraciu ľadovú plochu aj tréningovú halu, zázemie vrátane šatní, rozcvičovne, wellnessu, školiacej miestnosti, zasadačky či kaviarne, ale tiež tribúnu pre viac ako 380 divákov (pozn. autora: 38 nosil na drese Pavol Demitra). „Chcem sa poďakovať zástupcom SZĽH, osobitne Rišovi Pavlikovskému, za to, že v roku 2017 za nami prišli a presvedčili nás o tomto projekte,“ povedal predseda TSK Jaroslav Baška. „Trenčiansky samosprávny kraj a Stredná športová škola v Trenčíne sú v rámci projektu budovania regionálnych hokejových akadémií zo všetkých samosprávnych krajov najďalej, pretože tento rok vyjdú z Hokejovej akadémie prví štvrtáci, bude ich deväť. Som rád, že sa nám darí plniť ten záväzok, ktorý sme dali nielen SZĽH, ale aj mladým hokejistom z Trenčianskeho kraja v tom, že im pripravíme nový hokejový stánok,“ zdôraznil župan.

Z plánovanej „plechovej“ tréningovej haly špičkový hokejový stánok

Podmienky, ktoré pomôžu udržať najväčšie hokejové talenty doma aj slovenský hokej na kvalitnej úrovni. Za týmto cieľom kraj do projektu investuje z vlastných zdrojov odhadovaných 16 mil. eur do výstavby haly a ďalších viac ako 1,5 mil. eur do jej vybavenia. Objekt je naviac bezbariérový. „Ak pôjde všetko dobre, stavba by mala byť hotová do konca roka,“ povedal župan a dodal, že už teraz je zrejmé, ako nové športovisko zvyšuje prestíž školy. „Do prvého ročníka sa nám hlási viac ako 80 žiakov, prijať môžeme 20,“ zhodnotil.

„My sme tu prišli s Craigom Ramseym stretnúť prvých študentov, myslím, že to bolo pred 4 rokmi. Tešíme sa, že tento projekt, aj keď tu boli nejaké prekážky, ide stále ďalej a sú tu ľudia, ktorí ho chcú pretaviť do reality. Projekt akadémií na Slovensku potrebuje nejaký pilot a potrebuje nejaký dobrý príklad. My veríme, že Trenčín bude tým dobrým príkladom pre ostatné kraje, aby takáto akadémia vznikla v každom kraji. A pomohlo to, jednak rozšíriť hokejovú infraštruktúru, ale aj ten hokejový know-how ako dať našim mladým hokejistom nejaké účelné spojenie nielen športu, ale aj vzdelania. Aby sme im to, čo hľadajú v zahraničí, vedeli poskytnúť na Slovensku,“ povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan.

autor: lk

Fotogaléria

20230506_hokejova_hala_001_w
archívne zábery TSK
archívne zábery TSK
archívne zábery TSK
archívne zábery TSK
archívne zábery TSK
archívne zábery TSK
archívne zábery TSK
archívne zábery TSK

Súvisiace video

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK