Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Štát pomôže samosprávam, ktoré pomáhali utečencom z Ukrajiny

Vyše 140 samospráv v Trenčianskom kraji, ktoré pomáhali zvládnuť utečeneckú krízu od marca do novembra 2022,  smie požiadať o spätné financovanie nákladov z prostriedkov Európskej Únie.  

Výzvu z Integrovaného regionálneho operačného programu vyhlásilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR. Pre slovenské samosprávy je k dispozícii až 127 miliónov eur a podľa MIRRI bude táto suma prerozdelená ako paušálna podpora. Samospráva, ktorá prijala osobu s dočasným útočiskom, môže požiadať o kompenzáciu výdavkov za najviac 26 týždňov, pričom za poskytnutie útočiska jednotlivcovi tak môže mesto alebo obec získať až 2 600 eur. Do výzvy sa môže prihlásiť celkom 142 samospráv z Trenčianskej župy, nachádzajúcich sa v registri Ministerstva vnútra SR o ubytovaných utečencoch. „Výzva je jednoduchá, výška nenávratného finančného príspevku je v hodnote 100% oprávnených výdavkov, projekty teda nevyžadujú spolufinancovanie,“ vysvetlila Martina Lamačková, vedúca Odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK.

Zoznam oprávnených žiadateľov  - samospráv je súčasťou 6 prílohy Výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na podporu operácií zameraných na riešenie migračných výziev v dôsledku vojenskej agresie voči Ukrajine.

autor: sg

Fotogaléria

Archív TSK
Archív TSK
Archív TSK
Archív TSK
Archív TSK
Archív TSK
Archív TSK
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK