Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Súťažte na celoštátnej úrovni s TNOS

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK organizuje v rámci kraja viaceré postupové súťaže. Svojou tvorbou tak môžete zahviezdiť aj na celoštátnej úrovni.

Máš nápad či myšlienku? Vlož ju do filmu.

Cineama je celoštátna postupová súťaž a prehliadka amatérskej filmovej tvorby. Za úlohu má podporiť vyhľadávanie talentov, budovanie komunity a priestoru na rozvoj umeleckej tvorivosti, technickej zdatnosti a mediálnej gramotnosti detí, mládeže i dospelých. Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne ponúka amatérskym filmovým nadšencom možnosť zapojiť sa do regionálneho kola.

Do súťaže sa môže prihlásiť každý amatérsky filmový tvorca, a to prostredníctvom elektronického formulára na stránke Národného osvetového centra. Propozície súťaže nájdete na: Cineama – Národné osvetové centrum (nocka.sk). Uzávierka prihlášok je 24. apríla 2023.

Venuješ sa výtvarnej tvorbe a potrebuješ poradiť? 

Maľuješ, kreslíš, venuješ sa výtvarnej tvorbe?  TNOS v rámci 27. ročníka súťaže Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja 2023, ktorá je krajským kolom súťaže Výtvarné spektrum 2023, pripravilo pre vás sériu konzultácií s lektorom a akademickým sochárom Igorom Mosným. Najbližšia sa uskutoční už v pondelok 27. marca v priestoroch ZUŠ Karola Pádivého v Trenčíne. Bližšie informácie nájdete na stránke Trenčianskeho osvetového strediska v Trenčíne.

Fotografuješ? Zapoj sa do súťaže AMFO 

Až do 9. mája 2023 sa môžete prihlásiť do súťaže AMFO Trenčianskeho kraja 2023, ktorá je krajským kolom celoštátnej postupovej súťaže a výstavy amatérskej fotografickej tvorby. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou a zároveň  vrcholovým podujatím tohto druhu na Slovensku. Jej hlavným cieľom je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast jednotlivcov a kolektívov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti amatérskej fotografie. 

Do súťaže sa môžete prihlásiť cez webový portál Národného osvetového centra Národné osvetové centrum - prihlasovanie na súťaže. Fotografie do súťaže v tlačenej verzii je potrebné doručiť osobne alebo poštou na adresu: Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. (budova Trenčianskeho samosprávneho kraja). Všetky podrobnosti o súťaži AMFO nájdete na webe TNOS.

autor: lb

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK