Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Telocvičňa považskobystrického gymnázia získa moderný vzhľad

Vďaka finančnému príspevku z Fondu na podporu športu môže Trenčianska župa kompletne zrekonštruovať telocvičňu Gymnázia v Považskej Bystrici. Kontrolný deň na stavbe potvrdil, že práce idú podľa harmonogramu, pričom niektoré veci sa podarilo spraviť s predstihom.

Športovisko gymnázia bolo postavené v 70-tych rokoch minulého storočia a jeho rekonštrukcia bola viac než nevyhnutná. „Budova a strecha telocvične sú už kompletne zateplené, urobili sa nové omietky aj niektoré steny, obkladať sa začnú sociálne zariadenia, nakúpená je vzduchotechnika. Ak sa nič zásadne nestane, tak novú zmodernizovanú telocvičňu budú môcť žiaci gymnázia využívať od začiatku budúceho školského roku. Celá investícia je za takmer milión eur, pričom finančný príspevok z Fondu na podporu športu pokryje 60%, zvyšných 40% pôjde z rozpočtu Trenčianskej župy,“ povedal predseda TSK Jaroslav Baška. 

Zázemie telocvične bude pozostávať z dvoch šatní so sociálnymi zariadeniami pre chlapcov a dievčatá, pričom kapacita jednej šatne bude 25 žiakov, kabinetu pre učiteľov s umyvárňou a vlastným WCmiestnosťou pre upratovačku. Výsledkom rekonštrukcie telocvične bude energeticky efektívnejšia prevádzka, moderný vzhľad, bezpečná prevádzka a zlepšenie hygienických štandardov a vyučovacieho procesu.

autor: mp
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK