Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Hokejisti Dukly Trenčín, ovenčení zlatými i striebornými medailami, na župnej pôde

Na Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) zavítali hokejisti z HK Dukla Trenčín. Predseda TSK poďakoval za vydarenú sezónu kadetom, dorastencom, juniorom i A-tímu mužov.

Hokejový klub Dukla Trenčín píše športovú históriu v krajskom meste už viac ako päť dekád. Jeho hráči pravidelne zápasia o medaily v najvyšších súťažiach v každej kategórii. Sezóna 2017/2018 nebola výnimkou. Trenčianski kadeti sa v tomto roku prebojovali do finále ligy, v ktorej obsadili druhé miesto. Na zlatú priečku si siahli reprezentanti „duklianskeho“ dorastu a podarilo sa im tak obhájiť titul majstra Slovenska z minulej sezóny. Juniori Dukly Trenčín zažili v uplynulom roku sklamanie, keď im o chlp ušlo prvenstvo. Chuť si však napravili v tejto sezóne, čo znamená druhú zlatú priečku pre Duklu. O poriadne prekvapenie a rozruch v našej najvyššej súťaži sa postarali muži HK Dukla, keď si po namáhavej finálovej sérii, kde nestačili na Banskú Bystricu, vybojovali striebro. Oproti minulej sezóne tak poskočili o osem miest.

Poďakovať žlto-červeným za vzornú reprezentáciu Trenčianskeho kraja chcel aj predseda TSK Jaroslav Baška, ktorý všetky spomenuté tímy privítal 21. mája na pôde Úradu TSK. „Naše krajské mesto už dlhodobo vychováva hokejové talenty na svetovej úrovni. Vyrástlo tu niekoľko hviezd kanadsko-americkej NHL a neraz sem nejaká z nich priniesla Stanley cup. Dôležité je talenty pestovať od mládeže, a preto si vážim výkony a úspechy Dukly Trenčín. Urobíme všetko preto, aby Trenčín zostal hokejovým mestom,“ uviedol trenčiansky župan. Po úvodnom slove odovzdal kapitánom ďakovný list, darčekový kôš i tašku s pozornosťami od TSK. „Toto pozvanie je pre nás signálom, že sa v Dukle snažíme hokej robiť na vysokej úrovni. Podľa mňa je dobré, že Trenčiansky kraj podporuje hokej a verím, že spolupráca bude pokračovať aj naďalej,“ povedal kapitán A-tímu mužov Branko Radivojevič.

Pozvanie na župný úrad prijal aj generálny manažér klubu Eduard Hartmann, Jozef Mitocha i riaditeľ mládeže Viliam Čacho, ktorý vedeniu TSK poďakoval za podporu. Za Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) sa stretnutia zúčastnil Richad Pavlikovský. Práve jemu skrsla v hlave myšlienka o Regionálnej stredoškolskej hokejovej akadémii, v ktorej realizácii vyšiel TSK v ústrety. Tá by mala byť vzorovou pre zvyšok Slovenska. Pod jednou strechou má poskytovať komplexné zázemie a vychovávať budúce legendy domáceho i svetového hokeja. Mládeži má poskytnúť tiež široké zázemie pre rozvoj nielen športových, ale aj osobnostných čŕt. Podľa prezidenta SZĽH Martina Kohúta je ambíciou akadémie vytvoriť nový športovo-vzdelávací systém. Projekt bude realizovať TSK spolu so Slovenským zväzom ľadového hokeja na základe memoranda o spolupráci z minulého roku. Išlo o prvý dokument takéhoto typu vôbec, podpísaný medzi krajskou samosprávou a hokejovým zväzom. Ďalšími partnermi sú Krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región, Krajské centrum voľného času v zriaďovateľskej pôsobnosti župy a Športové gymnázium v Trenčíne, ktoré tak isto zriaďuje TSK.

 

autor: lb

Dokumenty

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK