Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúrne podujatia

Fúzie - festival nielen o jazze 2015 (externý odkaz)

Festival zameraný nielen na vystúpenia kvalitných jazzových hudobníkov zo Slovenska ale i zo zahraničia. Vstupné 1. deň: 2 €, vstupné 2. deň: 12 € / 10 € v predpredaji

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Knihomila sčítaná (externý odkaz)

Už viete, čo je knižnica? Nie? Tak práve na tejto návšteve sa to určite dozviete. Analfabeta alias Betka Bábiková nás prevedie práve tou našou Hornonitrianskou knižnicou v Prievidzi, ktorá nie je len kus nábytku, ale má v sebe niečo výnimočné, záhadné, dobrodružné a...........To je už prekvapenie. Informačná výchova je určená žiakom druhého ročníka.

Hornonitrianska knižnica Prievidza

Svetový kozmický týždeň 2015 (externý odkaz)

Oslava vzrušujúcich objavov vo vesmíre, ktoré nás naučili mnoho o našom pôvode a o našej budúcnosti. Videoprojekcia populárne vzdelávacích filmov doplnené prezentáciami o výskume malých telies Slnečnej sústavy.

Hvezdáreň v Partizánskom

Výstava ocenených diel z 52. ročníka celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2015 (externý odkaz)

Výstava ocenených diel z 52. ročníka celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby v Senici

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Život na vlásku štetca (externý odkaz)

Výstava obrazov Ivana Kmeťa in memoriam v rámci projektu ART/BURT podporeného MK SR. Vstup voľný

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Ľudovít Štúr a jeho doba (sprievodné podujatie) (externý odkaz)

Lektorovaná prehliadka výstavy s hravo-náučnými prvkami a tvorivou dielňou.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

C K (externý odkaz)

Výstava obrazov a objektov z tvorby mladých výtvarníkov okresu Prievidza - J. Cmarku a S. Kollárika. Vernisáž výstavy: 2. 10. 2015 (piatok) o 17:00 h. Vstupné od 5. 10. 2015: 1 € / 0,50 € študenti, seniori

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

52. MÉTA (externý odkaz)

Výstava fotografií členov fotoskupiny Méta

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Prievidzníky (externý odkaz)

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy obrazov a objektov z tvorby mladých výtvarníkov okresu Prievidza - J. Cmarku a S. Kollárika, ktorá sa uskutoční dňa 2. 10. 2015 (piatok) o 17:00 h v galérii Regionart pri RKC v Prievidzi.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Festival vedy a techniky (externý odkaz)

Festival vedy a techniky je celoštátnou súťažnou prehliadkou vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú svoju výskumno-vedeckú činnosť pomocou panelovej prezentácie. Ich projekty hodnotí komisia zložená z odborníkov z radov vedcov či vysokoškolských pedagógov.

Hvezdáreň v Partizánskom

Michael Rittstein: Orba je třeba (externý odkaz)

Michael Ritttstein patrí k najvýznamnejším predstaviteľom expresívnej figurálnej maľby. Pre jeho tvorbu je charakteristická výrazová nadsádzka, tvarová deformácia, nezameniteľný kolorit, dejová groteska, sarkazmus a vtip, ale aj desivé vízie zo smerovania konzumnej spoločnosti a jej fetišizácie. Okrem prevažujúcej maľby sa autor venuje kresbe, grafike, ilustráciám a priestorovým inštaláciám.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Jozef Hobor: Socha, Jaroslava Hoborová: Smaltované šperky (externý odkaz)

Spoločná výstava manželov Jozefa a Jaroslavy Hoborovcov predstavuje osobitú sochársku a šperkársku tvorbu umelcov po prvý raz v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Ľubomír Drápal - výstava fotografií (externý odkaz)

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, PX Centrum a autor Ľubomír Drápal pre Vás pripravili výstavu fotografií v kine Mier. Výstava sa uskutoční v rámci festivalu HOROMIL Fest a môžete si na nej pozrieť nádherné horské fotografie, ktoré autor nafotil na svojich cestách po Slovensku i v zahraničí. Vernisáž výstavy sa uskutoční 22. septembra 2015 o 20,00 hod v kine Mier. Vystavené fotografie si môžete pozrieť do 31. 10. 2015.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

MISIA v kontextoch a súvislostiach (externý odkaz)

Putovná výstavná prezentácia sakrálnych kultúrnych pamiatok 9. – 12. storočia v Trenčianskom, Trnavskom, Zlínskom a Juhomoravskom kraji prostredníctvom veľkoformátových reprodukcií originálnych ilustrácií a sprievodných textov približuje známe i menej známe kultúrno-historické objekty spojené s cyrilo-metodskou misiou a počiatkami kresťanstva na našom území.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Ľudovít Štúr a jeho doba (externý odkaz)

Život, dielo a význam odkazu národného buditeľa s dôrazom na región hornej Nitry. Múzejno-archívne výstavné podujatie.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Príbeh stromu - Drevo ako materiál (externý odkaz)

Trenčianske múzeum Trenčín

Kamenný herbár (externý odkaz)

Prezentácia časti unikátnej zbierky treťohornej flóry z hnedouhoľných baní hornej Nitry, s takmer dvoma stovkami skamenených rastlín starých 13 až 14 miliónov rokov, doplnených ukážkami vylisovaných listov a plodov dnešnej flóry.

Vlastivedné múzeum P. Bystrica

Revival ČSR (externý odkaz)

Trenčianske múzeum Trenčín

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba (externý odkaz)

Výstava veľkorozmerných sôch Ondreja Zimku ml., ktorý už dnes patrí k najvýznamnejším predstaviteľom moderného sochárskeho umenia na Slovensku. Veľké diela budú vystavené voľne v lipovej aleji v Bojniciach, menšie sochy a obrazy budú inštalované v priestoroch hotela Bojnický vínny dom a v Galérii Velvet.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Samostatne a pritom spoločne - Kúpele Nimnica (externý odkaz)

ĽUDIA, PRÍRODA, KRAJINA o spoločnom živote z oboch strán pohoria Javorníkov

Vlastivedné múzeum P. Bystrica
<< < 1 2 > >>
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK