Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúrne podujatia

Fašiangy na Trenčianskom hrade (externý odkaz)

Poslednú sobotu pred popolcovou stredou sme pre návštevníkov pripravili Fašiangy na hrade.

Trenčianske múzeum Trenčín

Július Činčár: Všetko čo mám rád... (externý odkaz)

Výstava trenčianskeho výtvarníka Júliusa Činčára prináša prierez jeho tvorbou, odzrkadľujúcou jeho životný príbeh, ktorý sa definitívne uzavrel v polovici roku 2015. Verejnosť si prostredníctvom výstavy pripomenie Júliusa Činčára ako zasneného mága, ktorý nepotrebuje profesionálne výtvarné vzdelanie, aby dokázal vyjadriť svoje bohaté predstavy, pocity a zážitky.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Milan Struhárik (externý odkaz)

Výstava akademického sochára Milana Struhárika sa v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne uskutočňuje pri príležitosti životného jubilea autora. V sochárskej tvorbe Milana Struhárika v súčasnosti dominuje najmä drevo.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Prvé desaťročie (externý odkaz)

Jubilejná výstava je určená širokej verejnosti, žiakom a pedagógom rôznych stupňov vzdelávania. Cieľom výstavy je predstaviť najlepšie výstupy prác a projektov žiakov k 10. výročiu existencie Strednej umeleckej školy a prezentovať inovatívne metódy a formy vyučovania, ktoré kladú dôraz na individuálny prístup pedagóga v integrácii individuálnych potrieb a možností žiakov pri dosahovaní výsledkov.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Príroda plná vedomostí 2016 (externý odkaz)

vedomostná súťaž pre žiakov 4. ročníkov základných škôl mesta Partizánske a okolia. Účastníci podujatia si budú môcť preveriť svoje vedomosti nielen z prírodovedy ale i základné poznatky o vesmíre.

Hvezdáreň v Partizánskom

Ľubomír Zdurienčík - Príbehové fantázie (externý odkaz)

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne a autor Vás pozývajú na výstavu obrazov ĽUBOMÍR ZDURIENČÍK - PRÍBEHOVÉ FANTÁZIE.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Zimné slávnosti Hornonitria (externý odkaz)

Programy sú zamerané na fašiangové zvyky, príhody a tradície zo zimného obdobia. Viac informácií - kliknite

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Vesmír očami detí - regionálna súťaž (externý odkaz)

VESMÍR OČAMI DETÍ je výtvarná súťaž určená deťom a žiakom materských, základných a základných umeleckých škôl z celého Slovenska. Každoročne ju vyhlasujú Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami, okresnými astronomickými kabinetmi, centrami voľného času a regionálnymi osvetovými strediskami. Tento rok sa uskutoční už jej XXXI. ročník . Regionálne kolo súťaže /pre okresy Pov. Bystrica, Púchov a Ilava/ vyhlasuje Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Prizma 2016 (externý odkaz)

Príďte sa pozrieť, aké úlovky sa podarili fotografom z hornej Nitry v roku 2015.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Mystika hôr, fotovýstava Mareka Loduhu (externý odkaz)

Pozývame Vás na autorskú výstavu fotografií pod názvom Mystika hôr. Svoje fotografie vystavuje Marek Loduha - 33 ročný rodák z Púchova. Je vášnivým milovníkom hôr, navštívil veľa zaujímavých miest na Slovensku i v zahraničí. Prostredníctvom vystavených fotografií sa s Vami chce podeliť o svoje zážitky.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Vtáky pod lupou (externý odkaz)

Svet vtáčej ríše na poštových známkach zo súkromnej zbierky.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Misia v kontextoch a súvislostiach (externý odkaz)

Putovná výstavná prezentácia sakrálnych kultúrnych pamiatok 9. – 12. storočia v Trenčianskom, Trnavskom, Zlínskom a Juhomoravskom kraji.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Etnofolk - ochrana a uchovávanie kultúrneho dedičstva (externý odkaz)

Ústav etnológie SAV a Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici Vás pozývajú na výstavu o medzinárodnom projekte Preservation and Enhancement of Folk Culture Heritage in Central Europe - ETNOFOLK. Výstava prináša ukážky bohatstva kultúrneho dedičstva z archívnych materiálov Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Slovinska.

Vlastivedné múzeum P. Bystrica

Vianočná situácia (externý odkaz)

Srdečne Vás pozývame na výstavu Jozefa Vydrnáka s názvom Vianočná situácia.

Trenčianske múzeum Trenčín

Výstava historických motocyklov "Od počiatkov po zlatú éru" - inovácia výstavy (externý odkaz)

V Múzeu regiónu Bielych Karpát, ktoré sídli v kaštieli v obci Bohunice (okr. Ilava) bolo vystavených 23 kusov historických motocyklov zo zbierok Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici. Výstavu sme inovovali a chceme predstaviť ďalšie motocykle zo zbierkového fondu. Aktuálne sa na výstave nachádza 25 kusov motocyklov.

Vlastivedné múzeum P. Bystrica
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK