Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúrne podujatia

Ozveny Jedného sveta v Prievidzi (externý odkaz)

Pozývame Vás na pravidelné premietanie dokumentov Jedného sveta. Film: Vzdálená blízká. / Ako sa mení pohľad na život, keď starneme? Ako sa vyrovnať so starnutím a s postupným uvedomovaním si vlastnej smrteľnosti? Vstupné: 3 € / 1,50 € študenti, seniori, ZŤP

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Za poznaním sveta: Kirgizsko (externý odkaz)

Cyklus cestovateľských rozprávaní. Dve nebezpečné výpravy do výšok pohoria Ťanšan v zážitkoch Marcela Šurku.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

O čom sa slová zhovárali (externý odkaz)

- milí, malí prváci, či sa im tu zapáči? Úloha je jasná, čitateľov budú mračná. Prvé slávnostné stretnutie prváčikov s knižnicou, jej službami, princeznou Knihomilkou (ktorú ešte nepoznáte).Tá vám ukáže krásny svet v kráľovstve Knihomila I.Podujatie je určené žiakom prvého ročníka.

Hornonitrianska knižnica Prievidza

Symfónia farieb 3 (externý odkaz)

Symfónia farieb 3 je názov autorskej výstavy výtvarníkov troch generácií. Jozef Hudek / 83 r./ z Domanižskej Lehoty, sa výtvarnému umeniu venuje od roku 1952. Výtvarné cítenie a talent dostali do vienka i jeho dcéra Alena Teicherová / 51 r./ , rod. Hudeková z Dubnice nad Váhom a vnučka Mária Hudeková / 13r./z Rajeckých Teplíc. Návštevníci výstavy budú môcť vidieť diela maľované olejovými farbami, pastelom, temperou a zastúpená je i kombinovaná technika.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Život na vlásku štetca (externý odkaz)

Výstava obrazov Ivana Kmeťa in memoriam v rámci projektu ART/BURT podporeného MK SR. Vstup voľný

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Výstava ocenených diel z 52. ročníka celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2015 (externý odkaz)

Výstava ocenených diel z 52. ročníka celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby v Senici

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Ľudovít Štúr a jeho doba (sprievodné podujatie) (externý odkaz)

Lektorovaná prehliadka výstavy s hravo-náučnými prvkami a tvorivou dielňou.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

C K (externý odkaz)

Výstava obrazov a objektov z tvorby mladých výtvarníkov okresu Prievidza - J. Cmarku a S. Kollárika. Vernisáž výstavy: 2. 10. 2015 (piatok) o 17:00 h. Vstupné od 5. 10. 2015: 1 € / 0,50 € študenti, seniori

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

52. MÉTA (externý odkaz)

Výstava fotografií členov fotoskupiny Méta

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Prievidzníky (externý odkaz)

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy obrazov a objektov z tvorby mladých výtvarníkov okresu Prievidza - J. Cmarku a S. Kollárika, ktorá sa uskutoční dňa 2. 10. 2015 (piatok) o 17:00 h v galérii Regionart pri RKC v Prievidzi.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Festival vedy a techniky (externý odkaz)

Festival vedy a techniky je celoštátnou súťažnou prehliadkou vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú svoju výskumno-vedeckú činnosť pomocou panelovej prezentácie. Ich projekty hodnotí komisia zložená z odborníkov z radov vedcov či vysokoškolských pedagógov.

Hvezdáreň v Partizánskom

Michael Rittstein: Orba je třeba (externý odkaz)

Michael Ritttstein patrí k najvýznamnejším predstaviteľom expresívnej figurálnej maľby. Pre jeho tvorbu je charakteristická výrazová nadsádzka, tvarová deformácia, nezameniteľný kolorit, dejová groteska, sarkazmus a vtip, ale aj desivé vízie zo smerovania konzumnej spoločnosti a jej fetišizácie. Okrem prevažujúcej maľby sa autor venuje kresbe, grafike, ilustráciám a priestorovým inštaláciám.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Jozef Hobor: Socha, Jaroslava Hoborová: Smaltované šperky (externý odkaz)

Spoločná výstava manželov Jozefa a Jaroslavy Hoborovcov predstavuje osobitú sochársku a šperkársku tvorbu umelcov po prvý raz v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Ľubomír Drápal - výstava fotografií (externý odkaz)

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, PX Centrum a autor Ľubomír Drápal pre Vás pripravili výstavu fotografií v kine Mier. Výstava sa uskutoční v rámci festivalu HOROMIL Fest a môžete si na nej pozrieť nádherné horské fotografie, ktoré autor nafotil na svojich cestách po Slovensku i v zahraničí. Vernisáž výstavy sa uskutoční 22. septembra 2015 o 20,00 hod v kine Mier. Vystavené fotografie si môžete pozrieť do 31. 10. 2015.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

MISIA v kontextoch a súvislostiach (externý odkaz)

Putovná výstavná prezentácia sakrálnych kultúrnych pamiatok 9. – 12. storočia v Trenčianskom, Trnavskom, Zlínskom a Juhomoravskom kraji prostredníctvom veľkoformátových reprodukcií originálnych ilustrácií a sprievodných textov približuje známe i menej známe kultúrno-historické objekty spojené s cyrilo-metodskou misiou a počiatkami kresťanstva na našom území.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Ľudovít Štúr a jeho doba (externý odkaz)

Život, dielo a význam odkazu národného buditeľa s dôrazom na región hornej Nitry. Múzejno-archívne výstavné podujatie.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Príbeh stromu - Drevo ako materiál (externý odkaz)

Trenčianske múzeum Trenčín

Kamenný herbár (externý odkaz)

Prezentácia časti unikátnej zbierky treťohornej flóry z hnedouhoľných baní hornej Nitry, s takmer dvoma stovkami skamenených rastlín starých 13 až 14 miliónov rokov, doplnených ukážkami vylisovaných listov a plodov dnešnej flóry.

Vlastivedné múzeum P. Bystrica

Revival ČSR (externý odkaz)

Trenčianske múzeum Trenčín

Výstava Ondrej 4. Vedecko-fantastická bomba (externý odkaz)

Výstava veľkorozmerných sôch Ondreja Zimku ml., ktorý už dnes patrí k najvýznamnejším predstaviteľom moderného sochárskeho umenia na Slovensku. Veľké diela budú vystavené voľne v lipovej aleji v Bojniciach, menšie sochy a obrazy budú inštalované v priestoroch hotela Bojnický vínny dom a v Galérii Velvet.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
<< < 1 2 > >>
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK