Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Kultúrne podujatia

Milan Struhárik (externý odkaz)

Výstava akademického sochára Milana Struhárika sa v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne uskutočňuje pri príležitosti životného jubilea autora. V sochárskej tvorbe Milana Struhárika v súčasnosti dominuje najmä drevo.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Július Činčár: Všetko čo mám rád... (externý odkaz)

Výstava trenčianskeho výtvarníka Júliusa Činčára prináša prierez jeho tvorbou, odzrkadľujúcou jeho životný príbeh, ktorý sa definitívne uzavrel v polovici roku 2015. Verejnosť si prostredníctvom výstavy pripomenie Júliusa Činčára ako zasneného mága, ktorý nepotrebuje profesionálne výtvarné vzdelanie, aby dokázal vyjadriť svoje bohaté predstavy, pocity a zážitky.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Prvé desaťročie (externý odkaz)

Jubilejná výstava je určená širokej verejnosti, žiakom a pedagógom rôznych stupňov vzdelávania. Cieľom výstavy je predstaviť najlepšie výstupy prác a projektov žiakov k 10. výročiu existencie Strednej umeleckej školy a prezentovať inovatívne metódy a formy vyučovania, ktoré kladú dôraz na individuálny prístup pedagóga v integrácii individuálnych potrieb a možností žiakov pri dosahovaní výsledkov.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Príroda plná vedomostí 2016 (externý odkaz)

vedomostná súťaž pre žiakov 4. ročníkov základných škôl mesta Partizánske a okolia. Účastníci podujatia si budú môcť preveriť svoje vedomosti nielen z prírodovedy ale i základné poznatky o vesmíre.

Hvezdáreň v Partizánskom

Ľubomír Zdurienčík - Príbehové fantázie (externý odkaz)

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne a autor Vás pozývajú na výstavu obrazov ĽUBOMÍR ZDURIENČÍK - PRÍBEHOVÉ FANTÁZIE.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Zimné slávnosti Hornonitria (externý odkaz)

Programy sú zamerané na fašiangové zvyky, príhody a tradície zo zimného obdobia. Viac informácií - kliknite

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Vesmír očami detí - regionálna súťaž (externý odkaz)

VESMÍR OČAMI DETÍ je výtvarná súťaž určená deťom a žiakom materských, základných a základných umeleckých škôl z celého Slovenska. Každoročne ju vyhlasujú Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami, okresnými astronomickými kabinetmi, centrami voľného času a regionálnymi osvetovými strediskami. Tento rok sa uskutoční už jej XXXI. ročník . Regionálne kolo súťaže /pre okresy Pov. Bystrica, Púchov a Ilava/ vyhlasuje Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Prizma 2016 (externý odkaz)

Príďte sa pozrieť, aké úlovky sa podarili fotografom z hornej Nitry v roku 2015.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Mystika hôr, fotovýstava Mareka Loduhu (externý odkaz)

Pozývame Vás na autorskú výstavu fotografií pod názvom Mystika hôr. Svoje fotografie vystavuje Marek Loduha - 33 ročný rodák z Púchova. Je vášnivým milovníkom hôr, navštívil veľa zaujímavých miest na Slovensku i v zahraničí. Prostredníctvom vystavených fotografií sa s Vami chce podeliť o svoje zážitky.

Považské osvetové stredisko Považská Bystrica

Vtáky pod lupou (externý odkaz)

Svet vtáčej ríše na poštových známkach zo súkromnej zbierky.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Misia v kontextoch a súvislostiach (externý odkaz)

Putovná výstavná prezentácia sakrálnych kultúrnych pamiatok 9. – 12. storočia v Trenčianskom, Trnavskom, Zlínskom a Juhomoravskom kraji.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Etnofolk - ochrana a uchovávanie kultúrneho dedičstva (externý odkaz)

Ústav etnológie SAV a Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici Vás pozývajú na výstavu o medzinárodnom projekte Preservation and Enhancement of Folk Culture Heritage in Central Europe - ETNOFOLK. Výstava prináša ukážky bohatstva kultúrneho dedičstva z archívnych materiálov Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Slovinska.

Vlastivedné múzeum P. Bystrica

Vianočná situácia (externý odkaz)

Srdečne Vás pozývame na výstavu Jozefa Vydrnáka s názvom Vianočná situácia.

Trenčianske múzeum Trenčín

Výstava historických motocyklov "Od počiatkov po zlatú éru" - inovácia výstavy (externý odkaz)

V Múzeu regiónu Bielych Karpát, ktoré sídli v kaštieli v obci Bohunice (okr. Ilava) bolo vystavených 23 kusov historických motocyklov zo zbierok Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici. Výstavu sme inovovali a chceme predstaviť ďalšie motocykle zo zbierkového fondu. Aktuálne sa na výstave nachádza 25 kusov motocyklov.

Vlastivedné múzeum P. Bystrica
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK