Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

August v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

  1. Zelená župa je naozaj zelená, kraj získal certifikát Zodpovednej organizácie. V rámci medzinárodného projektu spoločnosti ENVI-PAK, ktorý podporuje zodpovedný prístup k triedeniu odpadov a ochrane životného prostredia, získal Trenčiansky samosprávny kraj certifikát, ten je dôkazom zodpovedného prístupu župy k životnému prostrediu a úrovne jej environmentálneho správania.
  2. Na odkaz SNP nezabúdame ani v Trenčianskom kraji. Sedemdesiate ôsme výročie Slovenského národného povstania sme si pripomenuli pietnym aktom kladenia vencov na Jankovom vŕšku počas Krajských osláv SNP, ale aj vo Vrchteplej pri Pamätníku SNP.
  3. Za polstoročie našlo v CSS – Jesienka svoj druhý domov viac ako 1 600 ľudí. Oslavy významného jubilea župného zariadenia sociálnych služieb na Myjave sa niesli v duchu bilancovania uplynulých desaťročí. Pri tejto špeciálnej príležitosti boli ocenení dlhoroční zamestnanci CSS – Jesienka, jedno z mnohých poďakovaní odovzdali aj in memoriam.
  4. Bezpečnejšie a prístupnejšie je ďalšie zo župných zariadení sociálnych služieb. Trenčiansky samosprávny kraj v Centre sociálnych služieb KOLONKA v Púchove vybudoval prístavbu s evakuačným výťahom.
  5. Dubnická priemyslovka s novými dielňami a technologickým vybavením. Na škole s takmer 600 žiakmi pribudol nový CNC sústruh a CNC frézka s príslušenstvom vrátane programovacích staníc a počítačových zostáv. Vybavenie školy sa rozšírilo aj o univerzálne sústruhy a frézky s príslušenstvom či modulárne pracovisko mechatroniky a dva kolaboratívne roboty.
  6. Župa z vlastného rozpočtu opraví cesty za takmer 10,4 mil. eur. Trenčiansky samosprávny kraj investuje do súvislých opráv ciest II. a III. triedy vo svojom vlastníctve čoraz viac financií zo župného rozpočtu, tento rok ide o historicky najväčšiu sumu. Ďalšie úseky ciest rekonštruuje aj za pomoci eurofondov. Oprava čaká 53 schválených úsekov ciest II. a III. triedy vo všetkých 9 okresoch kraja v dĺžke viac ako 59 km.
  7. Starší ako župy, republika či Európska únia - dobrovoľní hasiči z celej republiky sa vrátili k svojim koreňom, do krajského mesta Trenčín, kde pred celým storočím dali tejto spanilej myšlienke podobu jej zakladatelia. Práve v trenčianskom hoteli Tatra, dnes známom ako Elizabeth, založil 6. augusta 1922 pán Vojtech Nemák Zemskú hasičskú jednotu. Dnes jej členovia pomáhajú v núdzi naprieč celou krajinou. Na Slovensku je vyše 2 000 dobrovoľných hasičských zborov a zhruba 80 000 dobrovoľných hasičov a hasičiek.
autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK