Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

JÚL v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

JÚL v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch
  1. Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja navštívil minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal spolu so zástupcami Národnej diaľničnej spoločnosti a Slovenskej správy ciest. S predstaviteľmi Trenčianskeho samosprávneho kraja prerokovali najpálčivejšie otázky týkajúce sa dopravnej infraštruktúry v kraji.
  2. Na južnej strane Trenčianskeho hradu vyrástlo sedem statných drevených úľov. Ich hlavnou úlohou bude upozorňovať verejnosť na ekologizáciu Slovenska a včelárenie v rámci biochovov. Ťažké dobové úle z prevažne smrekového dreva pochádzajú z dielne Včelárskeho ekologického spolku Slovenska. Na miesto ich vynášali ručne za pomoci dobrovoľníkov z Champion Clubu Trenčín.
  3. Ústrednou témou stretnutia so zástupcami Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na čele s jeho ministerkou a zároveň podpredsedníčkou vlády SR Veronikou Remišovou bola dlho pripravovaná transformácia uhoľného regiónu hornej Nitry a s ňou úzko súvisiace projekty zamerané na budovanie cestnej infraštruktúry, tepelné hospodárstvo, tvorbu nových pracovných miest, rekvalifikácie, či znižovanie dopadov na životné prostredie a ich financovanie.
  4. Prvá etapa rekonštrukcie cesty II/581 medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou začala v auguste minulého roka, v septembri budú práce na nej ukončené. Do konca letných prázdnin by mal mať celý úsek cesty nový asfaltový povrch, potom ho čakajú už len malé dokončovacie práce na priepustoch, zvodidlách a realizácia vodorovného a zvislého dopravného značenia.
  5. V rodných Košariskách spomínali na Najväčšieho Slováka. Celodenný program bol venovaný výročiu narodenia generála Milana Rastislava Štefánika. Za účasti všetkých troch najvyšších ústavných činiteľov sa pred jeho rodným domom uskutočnil pietny akt kladenia vencov, ktorý odštartoval prelet leteckej techniky na počesť generálových narodenín. Súčasťou týchto výnimočných osláv bolo aj oceňovanie vojnových veteránov.
  6. Len mesiac a pol od odovzdania staveniska sa vznikajúca cyklotrasa medzi Trenčínom a Novým Mestom nad Váhom môže pochváliť novým povrchom na viac ako polovici svojej dĺžky. Ide pritom o najdlhší úsek Vážskej cyklomagistrály. Jeho súčasťou budú aj tri odpočívadlá.
  7. Nemocnica s poliklinikou Myjava v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK získala povolenie na prevádzkovanie ambulancie rýchlej lekárskej pomoci ešte v minulom roku. Uspela vtedy vo výberovom konaní, ktoré vyhlásil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Nové sanitné vozidlo uviedli do života v priestoroch Záchrannej zdravotnej služby v Myjave, kde posádka záchranky sídli v zrekonštruovaných priestoroch.
autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK