Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Júl v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

  1. Dychová hudba Textilanka z Trenčína oslávila pol storočie existencie, ocenili aj zakladajúcich členov. Mierne netypické dychovkové zloženie, no o to väčšie nasadenie. DH Textilanka nemá v zostave klarinety, z pomyselného hendikepu však spravili svoju devízu.
  2. Začala plánovaná rekonštrukcia a modernizácia považskobystrickej pôrodnice. Prinesie vyššiu kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti a oveľa väčší komfort pre rodičky. Ročne v nej príde na svet takmer 1200 detí. V rámci rekonštrukcie vzniknú dva samostatné pôrodné boxy, zrekonštruuje sa vyšetrovňa, operačná sála pre cisárske rezy, ale aj lekárska izba. Investíciu v hodnote približne 1,6 mil. eur bude hradiť TSK zo svojho rozpočtu.
  3. Už 142. výročie narodenia rodáka z Trenčianskeho kraja a velikána slovenskej histórie, Milana Rastislava Štefánika, si pred jeho rodným domom v Košariskách pripomenuli položením vencov a kvetov viacerí štátnici, zástupcovia okolitých samospráv, vojenskí veteráni či verejnosť.
  4. CSS - Lipovec oslávilo svoje tridsiate narodeniny. Pri tejto významnej príležitosti boli ocenení dlhoroční zamestnanci župného zariadenia, medzi nimi aj prvá riaditeľka Jolana Hiklová či súčasná riaditeľka Renata Papierniková.
  5. Národné stretnutie mládeže T22 odštartovalo v trenčianskej športovej hale. Počas neho sa účastníci v rámci kultúrneho programu oboznámili aj s históriou krajskej dominanty – Trenčianskeho hradu. Trenčianska župa ako generálny partner poskytla ubytovacie priestory pre realizačný tím na Strednej športovej škole Trenčín a účastníkom prostredníctvom župných stredných škôl v krajskom meste.
  6. Stredná odborná škola technická v Dubnici nad Váhom je ďalšou školou v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorá má kompletne zrekonštruované Centrum odborného vzdelávania a prípravy aj s modernými technológiami. Ide o investíciu za viac ako 1,5 mil. eur.
  7. O tom, že futbal nie je čisto mužskou záležitosťou nás v uplynulej sezóne presvedčili dorastenky, ale aj ženy futbalového klubu Spartak Myjava. Oba tímy sa stali majsterkami Slovenska vo svojich kategóriách, ženské družstvo navyše postúpilo do predkola Ligy majstrov. Úspešné športovkyne prijal na pôde Úradu TSK trenčiansky župan Jaroslav Baška, aby im pogratuloval a poďakoval za reprezentáciu kraja.
autor: LB
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK