Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Župan rokoval s ministrom o zmenách vlakového grafikonu

Na stretnutí s ministrom dopravy prebrala delegácia Trenčianskej župy všetky problémové otázky, súvisiace s veľkou zmenou vlakového grafikonu. Vlaky by podľa neho mali začať jazdiť od decembra tohto roka. 

Zmeny vlakovej dopravy nie sú ľahostajné ako obyvateľom, tak ani zástupcom župy. Prehodnotenie návrhu nového grafikonu žiadali krajskí poslanci na augustovom zasadnutí Zastupiteľstva TSK. Odbor dopravy TSK sa dôsledne zaoberal aj viac ako 150-timi pripomienkami od občanov, tie následne zasielal zástupcom Železničnej spoločnosti Slovensko. Požiadavky, ktoré neboli zapracované, bol v piatok prerokovať s ministrom Andrejom Doležalom župan Jaroslav Baška spolu s poslankyňou NR SR Petrou Hajšelovou a vedúcim Odboru dopravy TSK Radovanom Hladkým. „Som rád, že niektoré z našich pripomienok už sú v novom grafikone zapracované, ide napríklad o spoj Nové Mesto nad Váhom – Stará Turá – Myjava – Vrbovce a Velká nad Veličkou. V pôvodnom pláne išlo o zrušenie vlakov, no opak je pravdou a na tejto trase dôjde k miernemu nárastu počtu medzištátnych vlakových spojení. Zmenené boli aj časové posuny na trase Prievidza – Handlová a Horná Štubňa, na základe požiadaviek obyvateľov regiónu hornej Nitry,“ povedal župan Jaroslav Baška.

Ministerstvo prehodnotí aj  vlakové spojenie z Prievidze do Bratislavy. Požiadavkou cestujúcich je, aby vlak nekončil v stanici Bratislava – Nové Mesto, ale premával tak ako dnes a mal konečnú zastávku na Hlavnej stanici. Župná delegácia požiadala zástupcov ministerstva o prehodnotenie nevyhovujúcich časových polôh vlakov v rannej a poobednej špičke, znovuzavedenie zastávok v obciach na trase Prievidza – Topoľčany vo vybraných časových polohách, či fakt, že vlaky typu IC by od decembra tohto roku nemali stáť v krajskom meste Trenčín.

Podrobnejšie informácie sa dozviete v priloženom videu.

autor: sg

Fotogaléria

Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

Súvisiace video

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK