Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

JÚL v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

JÚL v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch
  1. V rámci nového konceptu Železníc Slovenskej republiky, stretávať sa so zástupcami miestnej a regionálnej samosprávy po celom Slovensku, zavítala delegácia železníc začiatkom júla na pôdu Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Spoločným témam dominovali projekty, ktoré železnice realizujú či v blízkej budúcnosti plánujú realizovať na území Trenčianskeho kraja. Bezpochyby najväčšou investíciou železníc na území Trenčianskeho kraja je modernizácia trate Púchov – Považská Bystrica za 365 mil. eur.
  2. Z nových hasičských vozidiel sa v júli tešili dobrovoľní hasiči celkom v šiestich okresoch Trenčianskeho kraja. Autá s profesionálnym vybavením si prevzali zbory z okresov Bánovce nad Bebravou, Ilava a Myjava, v stredu boli kľúče odovzdané členom DHZ z okresov Trenčín, Považská Bystrica a Púchov.
  3. V Prievidzi počas leta prebiehajú rozsiahle rekonštrukčné práce. Rekonštruuje sa budova budúcej Strednej zdravotníckej školy v Prievidzi i Obchodná akadémia v Prievidzi. Od nového školského roka 2019/2020 tak budú na území kraja pôsobiť tri stredné zdravotnícke školy. K trenčianskej a považskobystrickej, ktoré sú rovnako v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskej župy kraja pribudne tá prievidzská. Obchodnú akadémiu v Prievidzi navštevuje viac ako 260 žiakov v dennom štúdiu. Škola len pred necelým mesiacom oslávila jubilejných 70 rokov od svojho založenia. Jej študenti sa môžu tešiť nielen na vynovenú budovu, ale aj na nové multifunkčné ihrisko, ktoré plánuje kraj vybudovať v areáli školy.
  4. Obec Kolačno sa od júla môže pochváliť novým multifunkčným ihriskom pri materskej škole. Do užívania ho verejnosti slávnostne odovzdala starostka obce Lýdia Petríková spolu s predsedom TSK Jaroslavom Baškom a poslancami krajského zastupiteľstva za okres Partizánske. Druhému multifunkčnému ihrisku sa tešia obyvatelia Horného Lieskova. Jeho otvorenia zúčastnil aj bývalý profesionálny futbalista a Splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Dušan Galis. Aj toto ihrisko sa obci Horný Lieskov podarilo zrealizovať vďaka finančnej podpore Úradu vlády SR.
  5. Na Veľkej Javorine sa poslednú júlovú nedeľu konali Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov, tie tohtoročné pri príležitosti 100. výročia úmrtia Najväčšieho Slováka a rodáka z Trenčianskeho kraja Milana Rastislava Štefánika. Slávnosti sú symbolom spoločnej histórie a kultúry Čechov a Slovákov, každoročne nám pripomínajú význam česko-slovenských vzťahov, rodinné väzby či silné priateľstvá na oboch stranách hranice. Aj tento rok oslavy na Veľkej Javorine začali pri Pamätníku česko-moravsko-slovenskej vzájomnosti, kde si zástupcovia Trenčianskeho, Trnavského, Juhomoravského a Zlínskeho kraja či ďalšie významné osobnosti spoločenského a politického života, pripomenuli spoločnú minulosť Slovákov a Čechov.
autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK